Із квітня медзакладам почнуть платити за пологи із державного бюджету. Підсумки тижня .

1020

 8 тисяч за пологи: у Національній службі здоров’я заговорили про продовження медреформи. Тепер вона торкнеться майбутніх матусь. Із квітня місяця медзакладам почнуть платити за пологи із державного бюджету. Приблизна сума, котру наразі озвучують – від 8 до 8 з половиною тисяч гривень. Хмельницькі лікарі кажуть, це – забагато для нормальних пологів й замало для тих, які з ускладненнями. Переконують, випадки один одного перекриватимуть. Тож, купувати матусям нічого не доведеться. Тим паче, що за вимагання в Нацслужбі вигадали неабияке покарання. 

 Історія ось цієї молодої матусі напевно знайома кожній жінці, яка народжувала до старту національної медичної реформи. Вона погодилася говорити на камеру, утім, інкогніто. Назвемо її, до прикладу, Ольга. Розповідає, сама народжувала у одному з районів – платила усім.

 Збирала пані й спеціальну аптечку. Каже, матусі без проблем зрозуміють про що мова.

 Ольга каже, перелік того, що потрібно купити на роди – геть не державна

таємниця. Офіційно у лікаря кожній породіллі давали на руки список.

 В обласному перинатальному центрі за райони не відчитуються, утім, й не заперечують – самі можуть купити далеко не всі ліки, потрібні для породіль.

 Пані Лілія – лише годину тому, як стала мамою. В жінки – третя дитина. Про наступну, каже, поки не думає.

 А, от, новинку для породіль вітає. Певна, якщо держава почне платити за роди, українців побільшає. Сама хоч і наразі не готова, але, якби довелося, знову народжувала б у обласному перинатальному.

 Жінка каже, персонал – не єдиний плюс, котрим може похизуватися лікарня. Умови перебування породіллі тут просто ідеальні.

 А ще – можливість перебувати разом із чоловіком.

 Палати сумісного перебування, родильні зали на двох, відділення інтенсивної терапії для новонароджених, відділення постінтенсивного догляду. За 10 років роботи акушерської служби обласної лікарні тут зроблено все для того, аби вже зараз спокійно і впевнено дивитися у власне майбутнє.

 Минулого року у обласному перинатальному прийняли близько 1400 пологів. В 20-му, кажуть, цифра може збільшитися. Як і пані Ліля, пов’язують це із нововведенням, а, точніше, продовженням української медреформи. Уже з квітня місяця гроші мають піти не лише за пацієнтом, а і за породіллею та дитиною.

 Приблизна сума, яку озвучують у національній службі здоров’я – від 8 до 8 з половиною тисяч гривень на одну жінку. Це – забагато для нормальних пологів й замало для тих, які з ускладненнями, кажуть лікарі.

 А, отже, медзаклад зможе і заробляти. Виключно офіційно. Адже у Національній службі здоров’я обіцяють надсурове покарання за хабарі. У разі скарги заклад можуть позбавити ліцензії. 

" " " "