Керівники «первинки» Хмельниччини вперше від початку реформи медицини  зібралися за круглим столом

997

Як обслуговувати незадекларованих пацієнтів, що робити із ФАПами і чи існує різниця між сільськими та міськими лікарями  – керівники «первинки» Хмельниччини вперше від початку реформи медицини  зібралися за круглим столом, аби обговорити перспективи розвитку галузі. Дводенний семінар відбувся на базі Новоушицької і Дунаєвецької громад. Організував захід Хмельницький центр розвитку місцевого самоврядування. Під час зустрічі медики скайп-зв’язком спілкувалися із представниками Національної служби здоров’я.

Медична реформа діє! Гроші йдуть за пацієнтом, оновлюється обладнання, ремонтуються приміщення, будуються нові амбулаторії.  Вперше в області і вперше в Україні – У Новій Ушиці очільники ПМСД області ділилися досвідом реформування. Конференцію організував Хмельницький центр розвитку місцевого самоврядування.

Однак, проблеми все ж є. Про усе наболіле керівники ПМСД мали змогу напряму розповісти фахівцям Національної служби здоров’я. До прикладу, хто має виписувати пацієнту електронний рецепт на доступні ліки, якщо його сімейний лікар тимчасово відсутній, або як фінансуватимуться додаткові послуги, такі як онкоогляди.

Найгарячіша дискусія була стосовно долі ФАПів. Правила гри такі, що фельшерсько-акушерські пункти існують лише в глибинці і фінансуються місцевими центрами ПМСД. Натомість, міська «первинка» немає такого навантаження. Від так міські лікарі мають більше грошей на зарплати і розвиток, на відміну від тих, хто обслуговує сільське населення. До прикладу, Новоушицькі сімейні лікарі утримують мережу в 45 ФАПІВ. Територіальні особливості громади не дозволяють оптимізувати ці заклади, бо люди фактично залишиться без медичної допомоги.

Тим часом обласні чиновники вважають, що подібна дискримінація є однією з причин закриття мережі ФАПів.

Очільники «первинки» вважають, зберегти мережу ФАПів і вирівняти зарплати сільських і міських лікарів допоможе диференційований підхід до фінансування.

До колективного звернення також додадуть і проблему не задекларованих пацієнтів, а також фінансування деяких послуг, що входять до переліку обов’язкових, однак, незрозуміло хто має за них платити.