Кір не відступає.

961

Кір не відступає. Ще з 2017 року в Україні триває епідемія кору. І з початку 2018 -го у Хмельницькому спостерігається підвищення захворюваності. За півроку до Хмельницької міської інфекційної лікарні на стаціонарне лікування потрапило майже понад дві сотні пацієнтів, здебільшого – діти. Лікарі наголошують, причина поширення вірусу – несвоєчасне, або взагалі відсутнє щеплення.

У Хмельницькому продовжує вирувати кір.  За півроку до Хмельницької міської інфекційної лікарні на стаціонарне лікування потратило 230 пацієнтів, з яких 145 – діти. Нині у стаціонарі перебуває 18 хворих. Здебільшого пацієнти вже поступають у середній, або важкій формі протікання хвороби. На перших стадіях його легко сплутати із звичайною респіраторною інфекцією.

Кір – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає від восьми до сімнадцяти днів. Зазвичай його підхоплюють ті люди, які не мають до хвороби імунітету. А випрацювати стійкість до хвороби можна лише шляхом щеплення. Для людини достатньо два календарних прививання у перший рік життя та другий у шість. Щеплюватись можна  і в дорослому віці – до тридцяти років,  якщо раніше вакцинації не було. Лікарі вкотре наголошують, кір – керована хвороба.  І сама по собі не є складною, куди важче боротися із можливими ускладненнями. Найпоширеніші із них – пневмонія, реактивний гепатит та панкреатит.

До лікарні зазвичай потрапляють  діти, у яких відсутнє щеплення та дорослі, які були у тісному контакті з хворими.