Масове винищення українців, аби виконати поставлений план – у Службі безпеки України відкривають архіви з даними «сталінські» репресії. Відтак кожен охочий може знайти відомості про своїх родичів котрі втрапили у жорна каральної машини. Аби отримати можливість переглянути матеріали потрібно лише звернутися із відповідною заявою до спецслужби. Детальніше дивіться далі.
Вигадані звинувачення, відсутність доказів, однак реальний тюремний вирок, або більше – розстріл – це українське минуле. Політичні репресії, що торкнулися, чи не кожної родини. До прикладу майстра залізничної станції Шепетівка у 1936 році звинуватили у шкідництві радянській владі. Чоловіка відправили до табору. Нині ця справа зберігається у архіві Служби безпеки України у Хмельницькій області.
У архівах СБУ зберігаються справи про політичні репресії. Тотальне винищення місцевих мешканців, аби виконати намічений «червоною» владою план. Зазвичай – це надумані злочини, або наклепи, котрі вартували тисячам українців життя. З вересня по грудень 1937-го року на території сучасної Хмельницької області органами НКВС було заарештовано понад 2000 людей, з них майже чотири сотні загинули.
Тисячі українців ставали жертвами радянських каральних органів. Нині в архівах Служби безпеки України зберігаються матеріали з яких можна дізнатися про долю рідних. Достатньо лише подати звернення до місцевого управління спецслужби, де зазначити, які саме відомості цікавлять.
Категорії злочинів за котрі люди ставали жертвами репресій здебільшого не надто різняться – це зрада батьківщині, антирадянська агітація, контрреволюційні злочини.