Матусям у поміч. Впродовж двох місяців в Україні діє загальнодержавна програма «муніципальна няня». Відповідно до неї усі матусі, котрі виховують діток віком до 3 років мають право на компенсацію із бюджету за послуги няні. 1626 гривень на місяць – саме у стільки оцінюють послуги доглядальниці в державі. Сума, ніби, непогана, хоча, якщо врахувати усі але – її замало, кажуть матусі.
Виховуєте дитину віком до 3 років? Маєте право на няню. Держава обіцяє допомогти. А, точніше, компенсувати за послуги виховательниці 1626 гривень на місяць. Вимоги наступні. Перша і найголовніша – няня має бути офіційно оформлена, себто бути приватником, з ним мама повинна укласти договір.
Якщо договір у вас на руках – справа майже зроблена.
Чеки про оплату послуги няні до управління соцзахисту потрібно подавати щомісяця. Процедура – нескладна, кажуть спеціалісти і констатують, послугою уже почали користуватися хмельницькі мами.
В управлінні соцзахисту не приховують, в більшості випадків нянями стають не сторонні люди, а члени родини. В основному – бабусі. Кажуть, людям пенсійного віку вигідно ставати підприємцями.
Незважаючи на «плюси» програми, котрі озвучують в управлінні, не всі мами готові поєднуватись до неї.
Свою позицію Ольга пояснює дуже просто – няням не довіряє.
Офіційно оформити стосунки зі своєю мамою як із нянею Ольга, каже, також не може. Адже це – абсолютно не вигідно. Бабуся – працююча, значить має платити податки по повній.
Ольга переконана, замість компенсації на послуги няні, корисніше було б доплатити молодим матусям.
Ольга каже, певна, «муніципальна няня» навряд чи користуватиметься популярністю. Адже, насправді послуги няні вартують чимало. І 1626 гривень компенсації не перекриють витрат на виховательницю, а доплатити за послуги професіоналів мамам у декреті – геть не під силу.