Фінансування медичної галузі, високі показники захворюваності на кір та діяльність урядових програм! Медики міста підвели підсумки роботи за минулий рік. Не залишили поза увагою й реформу на первинній ланці. ЇЇ впровадження оцінили як досить успішне.
Основним питанням колегії стало підведення підсумків реформи первинної ланки. За кількістю підписаних декларацій Хмельницький є одним із передових міст України. Свого лікаря обрали майже 80 % хмельничан.
Успішно діяла й урядова програма «Доступні ліки». На неї було виділено 7 мільйонів гривень. У 2019 планують значно збільшити суму. Також в минулому році розпочали капітальний ремонт відділення гемодіалізу у Хмельницькій міській лікарні. Якщо на наступній сесії депутати обласної ради приймуть рішення про перерозподіл коштів, то уже з 1 травня відділення запрацює. Крім цього, у медичному закладі запровадили безкоштовне обстеження . В ургентних випадках комп’ютерна томографія виконуватиметься за кошти міського бюджету.
Вперше з міського бюджету розпочали й фінансування пологів у перинатальному центрі . На це було спрямовано 2 мільйона гривень. Загальна сума коштів, яку виділили на медицину міста в минулому році становила 400 мільйонів . Загалом діяльність сфери охорони здоровя можна було б оцінити позитивно, якби не критичний рівень захворюваності на інфекційні хвороби. Показники на Кір та вірусні менінгіти перевищили усі норми в декілька разів.
Така ситуація склалась через низький рівень вакцинації. На даний в місті щеплений кожен дорослий. Трохи вищий показник дитячої імунізації. Проте кількість хворих сьогодні – це наслідок відмови від профілактичних щеплень у попередні роки.
Відтак медики закликають не зволікати, уся необхідна вакцина є в наявності. Щоб розробити графік щеплень, необхідно звернутись до свого сімейного лікаря.