Меморіальну дошку Євгенові Коновальцю відкрили у Хмельницькому.

1255

В день Соборності України у Хмельницькому відкрили меморіальну дошку Євгенові Коновальцю. Встановили її на фасаді будинку на вулиці Гагаріна, 18. Євген Коновалець – полковник Армії УНР, перший голова ОУН, один із ідеологів українського націоналізму.

В день Собороності України у Хмельницькому вшанували пам’ять голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. В центрі міста на його честь встановили меморіальну дошку. Урочисто відкрив меморіал хмельницький міський голова.

Видатний український військовий і політичний діяч XX ст. Євген Коновалець, засновник і керівник Української військової організації та Організації українських націоналістів, увійшов в нашу історію як послідовний і наполегливий борець за соборність і державну незалежність України.

Автор меморіальної дошки – скульптор Роман Албул. Митець зізнався, що на превеликий жаль, до початку роботи знав про Євгена Коновальця небагато.

Встановили меморіальну дошку на будинку по вул. Гагаріна, 18.Будівля була обрана не випадково, адже саме тут 99 років тому розміщувалася редакція газети січових стрільців, «батьком» яких був Євген Коновалець.