«ГЕРОЇ РІДНОГО КРАЮ»

115

Герої російсько-української війни зустрічаються зі студентами Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Розповідають про героїзм українських захисників, особливо в перші дні повномасштабного вторгнення окупантів. Зустріч-діалог відбулася за сприяння благодійного фонду сімʼї Лабазюк «Ми поруч» у рамках проєкту «Захисти Україну».

У лютому 2021 року Богдан Гоцький очолив прикордонну заставу острова Зміїний. А вже через рік зі зброєю в руках захищав від окупантів. Саме його підлеглий послав російський військовий корабель за призначенням. Захисники до кінця стояли на своїх позиціях. Про те, що відбувалося на острові у день окупації поділився зі студентами, і про перемовини після яких і прозвучала всім відома фраза про «руський корабль».

Капітана Валентина Бондаренка війна застала на Станиці Луганській. З першого дня разом з побратимами опинився в оточені. Пізніше воював під Сєвєродонецьком. Отримав контузії. Подробицями, як виходили з оточення і чи страшно на війні розповів студентам.

«На війні атеїстів немає», – каже військовий капелан Віталій Пєвнєв. У своїй промові закликав студентів говорити, читати і слухати українською  мовою, любити рідну землю, поважати старших і військових.

Приклад воїнів надихає, – діляться емоціями студенти після зустрічі.

Вірити захисникам, допомагати їм і робити все можливе для перемоги. Кожен на своєму місці.

«Уроки мужності» у рамках проєкту «Захисти Україну» вже стали традиційними. Адже діалоги з героями наших днів надихають і вселяють впевненість у таку бажану для всіх перемогу. Зустрічі з військовими вже відбулися у Хмельницькому національному університеті, Хмельницькому університеті управління і права. Окрім вищих навчальних закладів захисники побувають у школах, закладах професійної освіти, коледжах.

" " " "