КАМ’ЯНЕЦЬ РЕМІСНИЧИЙ: ВІДРОДЖЕННЯ ЕПОХ

258

Кам’янець ремісничий: Відродження епох. У Кам’янці-Подільському розпочали новий туристичний сезон 2024. Цього року більше уваги приділили відродженню та популяризації традицій. Один день у Кам’янці провели й наші журналісти, тож нам є що Вам показати.

Більша частина заходів розгорнулася поблизу всім відомої Ратуші. Шлях до неї пролягає через ремісничий ярмарок «Створено в Кам’янці». Тут представлена сувенірна та подарункова продукція локальних майстрів.

Далі, за ремісничим, розмістився гастрономічний ярмарок, на якому представили давні українські страви.

Та справжній гастрономічний рай із давніми подільськими стравами розташувався просто попереду Ратуші, на площі польський ринок.

«Відчуй Поділля на смак» так назвали виставку страв, епохи отримання Кам’янцем Магдебурзького права. Автентичні продукти, відповідні костюми та кухонне начиння- усе відповідає епосі Середньовіччя.

Окрім білого борщу господині представляють і лежні, які подавали із бринзою та зеленню.

З багатовікових традицій кам’ячани та гості міста перенеслись  до щойностворених. Так, восени, минулого року, розпочалась серія футбольних турнірів на Кубок міського голови.

У матчевих зустрічах школярі з радістю взяли участь.

За перше місце у чемпіонаті та кубок боролися дві найсильніших команди. Перемогу у футбольному дербі здобув ліцей №1. Емоції вболівальників не переказати словами.

Майстерність та вміння володіти м’ячем принесли команді головний приз – поїздка у Німеччину. Гравці кажуть, гра була важкою.

Футболісти ліцею №14 поразці не засмучуються, кажуть, будуть працювати більше, і наступного року точно здобудуть головний приз.

Від спортивних здобутків – до культурних. 105 років тому, саме з Кам’янець –Подільського залізничного вокзалу стартувала у світове турне Українська Республіканська капела. За п’ять з половиною років капела відвідала 17 країн світу, та зробила український щедрик відомим усьому світу.

Тож для того аби історію пам’ятали та шанували, тепер, під час прибуття та відбуття потяга із залізничного вокзалу, із гучномовця лунатиме український щедрик.

Значна частина бюджету Кам’янець – Подільської громади залежить саме від туристичного сезону. Тож цього року на гостей міста чекають нові маршрути, цікаві події та насичена програма, над якою працювали тривалий час. Ба більше, працювали не тільки над програмою у місті, а й за його межами, з дотриманням усіх безпекових вимог.

З метою промоції, на екскурсію вечірньою фортецею, запросили відомих тревел блогерів України. На туристичний сезон 2024 у громади великі плани, тож чарівний Кам’янець, квітка на камені, запрошує туристів з усіх куточків країни.

" " " "