СПЕЦРЕПОРТАЖ. НАСЛІДКИ НЕГОДИ

226

Багаторічна праця пішла нанівець. У Закупненській та Чемеровецькій громаді негода наробила страшного лиха аграріям. Шквальний ураган безповоротно понівечив 300 гектарів усього саду. Яблука нещадно побив град, а молоді італійські саджанці вітер зламав як соломинку.

На сусідньому полі не менших пошкоджень зазнала цибуля та морква. Урожай планували зібрати вже за місяць. Кажуть, ймовірність врятувати городину критично низька.

Підраховують збитки і на свинокомплексі. Там вітер зніс 3 повноцінних покрівлі, а гілля пошкодило лінію електропередач. Тоді ж температура у тваринницьких приміщеннях почала різко рости та стала критичною для тварин – понад 35 градусів, при нормі 22. Так за декілька годин загинути міг не один десяток поголів’я

Знесло дах і будівлі на території місцевого елеватора. Його залишки впали просто на колію потяга.

Збитки, які нанесла негода аграріям, сягають мільйонам, а то й десяткам мільйонів гривень. За підрахунком комісії внаслідок сильного вітру та граду у Закупненській громаді постраждало більше 2 сотень дворів. Дах, вартістю понад 2 тисячі доларів, по всій вулиці збирала пані Віта. Під час негоди жінка була на роботі, вдома було двійко дітей.

Приїхавши додому з міста даху на власному будинку не побачила й Тетяна Володимирівна. Дощ залив усю техніку, дивани та підлогу. Відновлювати будинок допомагають друзі.

Найбільше пошкоджень зазнали саме дахи будівель. Частково постраждали і вікна. Окрім цього енергетики працюють над відновленням електропостачання. Допомогти мешканцям у відновленні домоволодінь обіцяє місцева влада.

Енергетики обіцяють до вечора виконати усі відповідні роботи та відновити електропостачання в усіх селах Закупненської та Чемеровецької громади. А попереду і в аграріїв і у мешканців підрахунок чималих збитків та відновлення.

" " " "