На Хмельниччині спостерігається сплеск захворюваності на менінгіт

1294

11випадків менінгіту з початку року на Хмельниччині. З них дев’ятеро – у дітей. Менінгіт – одна з найстрашніших дитячих хвороб. Та в певних умовах може захворіти людина будь-якого віку. Головна небезпека захворювання – відсутність специфічних симптомів. Менінгіт нагадує грип, тому багато хто не поспішає йти до лікаря.

Протягом 2018 року в Хмельницькому значно зросла захворюваність на гострі серозні менінгіти. За повідомленням Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, протягом восьми місяців поточного року в області спостерігається зростання захворюваності вдвічі.

З цих 18 випадків – 16 зафіксовано у місті Хмельницькому і десятеро хворих – діти.

Найчастіше недуга передається повітряно-крапельним шляхом через заражені крапельки слизу, які виділяються з носоглотки хворого. Потім інфекція проникає в кров, порожнину черепа і там викликає запалення оболонок головного мозку. Це і є менінгіт. Менінгітом вірусного генезу практично завжди заражаються повітряно-крапельним або орально-фекальним шляхом, тобто при контакті з хворою людиною. Менінгіт бактеріального генезу викликають різні бактерії, найчастіше гемофільна паличка і коки.

Часто менінгіт починається, як звичайна застуда, і людина не завжди може зрозуміти, що має серйозне захворювання. Є кілька ознак, за якими можна визначити менінгіт.

Неможливо забезпечити повний захист організму від контакту з зухвалими менінгіт вірусами і бактеріями. Однак деякі заходи все ж необхідно прийняти. Запобігти менінгіту можна з допомогою звичайної профілактики застудних захворювань адже грип, нежить і, навіть, пневмонія можуть перерости в нього.  Також варто дотримуватися правил гігієни в харчуванні.

 У разі виявлення перших ознак захворювання потрібно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або негайно викликати швидку допомогу. Якщо вчасно розпочати лікування, з менінгітом можна розпрощатись назавжди, тим самим уникнути ускладнень та наслідків.