На Хмельниччині за минулу добу місцеві жителі сім разів зверталися з повідомленнями про шахрайські махінації. Про це повідомила прес-служба Національної поліції Хмельницької області.
Так, загалом зловмисники ошукали жителів області майже на 120 тисяч гривень.
У трьох випадках шахраї скористалися класичною схемою псевдобанкірів. Одним з постраждалих був 37-річний мешканець обласного центру, до котрого зателефонувала невстановлена особа і представилася працівником банку. Під приводом підвищення безпеки банківського рахунку задля запобігання несанкціонованого зняття грошових коштів, зловмисник випитав реквізити банківської картки потерпілого та зняв з неї 12 тисяч гривень.
Така ж схема спрацювала вчора, 17 грудня, з двома мешканцями Кам’янця-Подільського. В результаті 20-річний чоловік втратив 40 тисяч гривень, а 27-річна жінка – 12600 гривень.
Інші випадки трапилися з хмельничанами, котрі хотіли придбати певні товари через мережу Інтернет. Наприклад 32-річна мешканка обласного центру хотіла придбати на одному з ресурсів смартфон марки Xiaomi та втратила п’ять тисяч гривень. Ще одна 44-річна жителька Хмельницького намагалася купити через соцмережу “Інстаграм” Iphone. Потерпіла перерахувала “продавцю” 26792 гривні, однак з тих пір не бачила а ні телефону, а ні своїх грошей.
Ще одна 47-річна жінка, теж мешканка обласного центру віком, намагалась придбати собі домашнього чотирилапого улюбленця – цуценя породи цвергшнауцер. Жінка заплатила десять тисяч гривень, однак свою тваринку так і не отримала.
Ну і замикає сімку жертв 84-річна пенсіонерка, яка постраждала від дещо іншої, але теж класичної схеми. Невстановлені особи зателефонували потерпілій та розповіли, що її донька буцім-то скоїла ДТП з потерпілими, яким необхідно оплатити лікування. Потрепіла особисто передала незнайомій людині 11 тисяч гривень.
Читайте також: У Хмельницькому засудили чоловіка котрий закликав до державного перевороту
Наразі за всіма вищеперерахованими фактами працівники поліції проводять перевірки і закликають громадян бути обачними під час проведення фінансових операцій. Особливо у цей святковий період, коли люди більше купують і, відповідно, активізуються шахраї.