Наркоманія – не вирок: попри карантин Центр соціально-психологічної реабілітації працює у штатному режимі

843

Наркоманія – не вирок! Попри карантин Центр соціально-психологічної реабілітації працює у штатному режимі. Відвідувачів до клієнтів не пускають, утім, кожен з них може піти. Нагадаємо, центр соціально-психологічної реабілітації – він же знаний в народі як «Вікторія» – був першим в Україні державним закладом, котрий почав проводити лікування нарко- та алкозалежних осіб за допомогою трудотерапії. Наразі тут реабілітується 24 клієнти, віком від 18-ти до 50 років.

Олег – не справжнє ім’я нашого героя – ми спеціально його змінили, адже, будь-яка інформація про підопічних центру – конфіденційна. Хлопець погодився розповісти свою історію, бо вже – на шляху до одужання. 8 місяців лікування – і результат, так би мовити, на обличчя. Всі думки юнака – не про гроші, котрі потрібно знайти на наркотики, а про власне щасливе майбутнє.

Головна ціль юнака – власна родина й нормальне життя, якого, не заперечує, себе власноручно позбавив раніше. Без наркотиків та алкоголю майбуття бачить кожен із підопічних Центру соціально-психологічної реабілітації. Наразі лікування тут проходить 24 особи. Спосіб соціалізації нарко- та алкозалежних тут – особливий. Хлопців та дівчат до нормального життя повертають за допомогою трудотерапії.

Клієнти центру не лише займаються тваринництвом, а й вирощують овочі. Ось усе, що залишилось від минулорічної власноруч зробленої консервації. Її, як і свіжий врожай самі ж вихованці подають до столу. Харчуються 4 рази. В раціоні завжди молочка від своїх же корів. Сьогодні на другий сніданок – манка. А на обід

На свята у вихованців зазвичай – особливе меню плюс особливі розваги. На території власними силами тут спорудили диско-кімнату.

Дискотеку з ді-джеєм та світовими ефектами тут проводять не просто так, а в лікувальних цілях.

В центрі не просто навчають жити по-новому, а й за особливими правилами. Їх тут декілька.

А, головне, – не можна залишати територію без попередження. Центр свободи своїх клієнтів не обмежує. Покинути лікування можна в будь-який час. Тут не приховують, випадки трапляються. Адже, на жаль, вилікувати від залежності можна далеко не всіх.

Таких долонь, певні у Центрі, може бути значно більше. Місця є, а лікування абсолютно безоплатне. Тому, запрошують всіх, хто готовий поборотись з залежністю, просто приїхати. Так, як це свого часу зробив Олег. Перше спілкування з психологом не залишило юнака байдужим – він на впевненому шляху до видужання. До кінця – ще далеко. Зате попереду – зовсім інше життя. І постійна підтримка психолога.

" " " "