Найсучаснішу школу країни сьогодні відкрили в столиці.

1166

Найсучаснішу школу країни сьогодні відкрили в столиці. Це – перший енергоефективний і «розумний» навчальний заклад в Україні. Батьки ж приємно здивовані умовами, в яких тепер навчатимуться їхні  діти.

Не все з того, що найіноваційніше в новій київській школі, яку відкрили в звичайному спальному районі, – побачиш одразу. Наприклад, до школи не прокладено жодної труби центрального опалення. Всю енергію для обігріву дають теплові насоси, встановлені в підвалі. У комплексі з найсучаснішими енергозберігаючими матеріалами таке рішення дозволить економити мільйони гривень щороку. Також у будівлі встановлена система «розумний дім», яка передбачає автоматичне регулювання температури приміщень в залежності від того, чи перебувають там люди та яка температура на дворі. Будівля і територія школи мають енергоефективне LED-освітлення.

Сім’я Кузнєцових, які привели сьогодні в перший клас свого сина, кажуть, що вражені тим, що побачили. Робоче місце вчителя обладнане комп’ютером, окрім звичайної дошки, у класах є великі інтерактивні дисплеї для перегляду відеоматеріалів. Початкова школа має окремі ігрові класи та сучасні парти-трансформери.

Також є спеціальні кабінети для вивчення іноземних мов, танцювальна студія, студія музики та співу, 3 спортивні зали, медична частина, душові кімнати, кабінет психолога.

Освіта в Києві – перший рядок у витратах міського бюджету: 13 мільярдів гривень з 50 видаткової частини. Гроші йдуть, в тому числі, на реконструкцію і будівництво шкіл і дитсадків. За останніх 4 роки чергу в дитячі садки в столиці скоротили в 5 разів – з 15 тисяч до 3-х, а за рік-два кияни взагалі повинні забути про чергу – місць буде достатньо.

Також за 4 роки побудували чи повністю реконструювали  вже 7 нових шкіл, багато з яких кияни чекали десятиліттями.

У наступному році поряд зі школою хочуть добудувати басейн і спортивний комплекс – також із застосуванням енергоефективних технологій та з сучасним обладнанням.