Не чекаючи розпорядження Уряду, у столиці запровадили суворі карантинні обмеження

822

Столиця України, не чекаючи розпорядження Уряду, запровадила суворі карантинні обмеження у зв’язку з різким зростанням кількості хворих на коронавірус. Мер Києва Віталій Кличко каже, що розуміє, наскільки таке рішення є непопулярним. Проте сьогодні здоров’я і життя людей важливіші за політичні рейтинги.

Вечір, інфекційне відділення четвертої міської лікарні Києва. Біля приймального відділення – черга швидких. Саме тут приймають хворих на коронавірус або з підозрою на нього.

За словами медиків, схоже, що вірус мутує, і перебіг хвороби змінився, став більш важким. Сьогодні 90-95 відсотків хворих потребують кисневої підтримки. Ще восени цей показник не перевищував 40 відсотків. І все більше пацієнтів середнього і молодого віку.

Порожня парковка одного з київських торгово-розважальних центрів. Із ночі на суботу в столиці України, не чекаючи вказівок Уряду, ввели суворі карантинні обмеження. Знову зачинені магазини, крім продовольчих, ветеринарних і аптек, ресторани, кінотеатри, скасовані концерти і масові заходи. Громадський транспорт працює, але з дотриманням карантинних норм. Старші класи в школах після канікул перейдуть поки на дистанційне навчання.
За словами мера Києва Віталія Кличка, зроблено це, щоб міська система охорони здоров’я не опинилася в колапсі. Заповненість «ковідних відділень» – вже понад 70 відсотків. У Києві підготовлено близько 5 тисяч ліжок для прийому хворих на коронавірус, більшість з них за минулий рік обладнана подачею кисню. Київ як і раніше лідер в країні з проведення тестування на Ковід-19. Однак міська влада все одно пішла на непопулярні рішення про посилення обмежень.

Незважаючи на економічну кризу що спричинила пандемія, столична влада продовжує – в рамках своїх повноважень – підтримувати малий і середній бізнес. А також не зупиняє реалізацію великих інфраструктурних проектів у місті.

" " " "