Нелегалам – бій ! Підсумки тижня .

1075

Нелегалам – бій! 2018-ий в обласному управлінні Укртрансбезпеки назвали роком легалізації таксі. За півтора місяці інспекторами служби уже складено 15 протоколів на тих, хто працює без ліцензії. На жаль, в області таких більшість. Із 4000 таксистів, офіційно послуги краянам надає лише 10 %. Цього тижня ми намагались з’ясувати чому хмельницькі таксисти їздять поза законом і що саме заважає їм працювати, не оглядаючись.

Ловити нелегалів укртансбезпеківцям з кожним роком стає дедалі важче. Бо лишень на дорозі з’являється спеціалізоване службове авто машини із шашечками зникають. Спрацьовує і вуличне радіо, і служби, котрі без жодних докорів сумління покривають незаконних перевізників.

Була шашечка і немає. Ось так нелегальні таксі перевтілюються у звичайні автівки. А таксисти  – у друзів, родичів чи просто добрих людей. Нас, до прикладу, ось цей пан (00020) абсолютно безкоштовно привіз з Зарічанської на Озерну. Гроші не взяв, бо технічно запримітив працівників Укртрансбезпеки. Чоловік зарікався – державі платити не хоче й не буде.

Таких як він, в області більшість. Із 4000 таксистів лише 10 % мають ліцензію, а, отже, право перевозити пасажирів. А із десятків служб таксі, які працюють, до прикладу, в обласному центрі лише одна зареєстрована як служба. Решта просто надає інформаційні послуги. Таким чином, відповідальність за пасажира практично ніхто не несе. А, отже, їздити на таксі небезпечно.

Аби убезпечити пасажирів, 2018-ий на Хмельниччині оголосили роком легалізації таксі. За півтора місяці роботи інспектори Укртрансбезпеки під час спільних рейдів з патрульними перевірили не одну машину. І навіть встигли виписати 15 адмінпротоколів. Якщо суд вирішить, нелегалам світить чималий штраф.

Минулоріч таких протоколів було 63. Ось цей чоловік (00000), після того як попався, всерйоз замислився над оформленням. Каже, й раніше такі думки приходили в голову, правда не знаходили підтримки в напарника.

А ось цей таксист давно й успішно працює в законодавчому полі. Пан Руслан – один із небагатьох, хто має ліцензію і оформлений як підприємець, а, отже, сплачує податки.

2000 грн. на місяць і жодних тобі проблем. Тут і вартість інформаційних послуг служби, і пенсійний, і решта податків. До речі, фіскальники сьогодні також активно взялися за нелегалів. Нещодавно спіймали таксиста на євроблясі. І виписали штраф у півмільйона гривень

На єврономерах сьогодні їздять близько 10 % таксистів. Фіскальники певні, аби працювати легально, не боячись перевірок, таксистам бракує законодавства і совісті.

До речі, зміни в законодавстві стосовно роботи таксистів – уже  в проекті. Вони посилять відповідальність і водіїв, і служб таксі перед пасажирами. Чи допоможе це перетягнути нелегалів на бік закону – покаже час. А поки свій рецепт легалізації озвучують хмельничани.

 

" " " "