Нова стаття доходу для ОТГ

1057

31 січня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження щодо передачі земель державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. І вже на початку лютого виконувати директиву уряду почали на місцях. На Хмельниччині механізми виконання постанови обговорювали представники Держгеокадастру та голови ОТГ.

Більше землі – більше інвесторів та коштів. В кінці січня уряд ухвалив розпорядження щодо передачі земель державної власності у комунальну власність ОТГ. Земель сільськогосподарського призначення, котрі потрапляють у цей список, в Україні  налічується близько вісімсот тисяч гектарів. Тепер вони будуть приносити прибуток у бюджети новостворених громад.

Аби земля була передана у власність, потрібно  пройти певну процедуру. Алгоритм дій включатиме в себе чотири етапи – від пошуку земель до їх передачі.   Кошти на це вже виділені з державного бюджету.

Чиновники кажуть, таких земель в області знайшли близько ста тисяч гектарів. Роботу із передачі планують завершити до кінця поточного  року.

Присутні в залі очільники тергромад вже зацікавилися таким рішення. Переконують – це дасть змогу і заробляти на землі, і зацікавити інвестора.

 

" " " "