Опалювальний сезон на «низькому старті» – чи вчасно увімкнуть батареї ?

646

Приватники запасаються дровами, а жителі багатоповерхівок сподіваються на субсидію  – хмельничани з острахом чекають на майбутній опалювальний сезон. Оптимізму не додають і прогнози щодо зростання ціни на блакитне паливо. Тим часом головний комунальник області запевняє – тепло подадуть вчасно: як тільки середньодобова температура знизиться до +8. А для жителів Шепетівки прогноз не такий втішний.  Там і досі не дійшли згоди.

Пенсіонерка Ольга Миколаївна до майбутнього опалювального сезону підготувалася ґрунтовно. Замінила котел і батареї. Каже, економія подвійна. Торік за обігрів приватного будинку в 52 «квадрати» жінці нараховували близько 4-х тисяч гривень. Вижити допомогла субсидія. Нині ділиться, додався новий член сім’ї – зять. Тож державна допомога опинилася під загрозою.

Розцінки на газ визначає Уряд. Протягом літа та осені  у ЗМІ з’являлися повідомлення про зростання блакитного палива для населення до 12 гривень за куб. Українцям пояснювали, таку вимогу висунув Міжнародний валютний фонд. Інакше держава не отримає чергового трашну.

Трашну від МВФ ми поки що не отримали, а, от, ціна, на  газ, скоріш за все, зросте, пояснюють чиновники Хмельницької ОДА. Це лише питання часу.

Водночас посадовець заспокоює, батареї в області увімкнуть вчасно. Однак не усюди – тепло в  Шепетівці знову під загрозою.

А поки посадовці вирішують долю майбутнього опалювального сезону  громадяни запасаються дровами і розраховують на власні сили.

 

 

 

 

" " " "