Ополє – столиця польської пісні,  потужний осередок музичної культури. Підсумки тижня .

1154

Якщо в українській народній пісні звучить “гей” то в польській “ней”. Саме любов до пісенної творчості єднає українців та поляків чи не найбільше.

Якщо вам доведеться побувати на заході Польщі, в Ополє, то  знайте – це столиця польської пісні,  потужний осередок музичної культури. Тож головне, що маєте відвідати – місце, де щороку проходить знаменитий фестиваль польської пісні, найважливіший у  Польщі.  Мої колеги такою нагодою скористались.

Одна справа споглядати знамениту сцену в будень, та зовсім інша тоді, коли тут проходять концерти та фестивалі.  Все найкраще, що з’являється в пісенній творчості Польщі зосереджується, саме тут. Тож не випадково на цьогорічному фестивалі у червні Польща вперше тут обирала пісню, що стала гімном країни на Мундіаль.

Радо приймає ця сцена і українців, так  за запрошенням самої Марилі Родович  тут часто виступає українська  група «Козак систем».

Під боком амфітеатру знаменитий Музей польської музики. Про те, що він  може бути таким, ми й гадки не мали. Відчуття,   ніби опинилися у фільмі «П’ятий елемент» Люка Бессона. Майже всі   експонати – віртуальні.

Тисячі музичних кліпів, програм і фільмів, профільних  видань,   фотографій ,  аудіо-записів,  і все це можна   побачити та почути!  Сюди можна взагалі ходити раз по раз як у бібліотеку.

Для талановитої  Хмельничанки  Надії Стахової Ополє з його сценами та музеєм, цікавими творчими людьми стало  неабияким джерелом натхнення, а  знаменита пісня Марилі Родович «Кольорові ярмарки» взагалі- путівкою до творчого життя.

Саме її рік тому дівчина разом із подругою Юлею Дударенко виконала на Полонійному фестивалі в Опольській філармонії.

Тепер обидві дівчини  студіюють естрадний спів у Любліні. За що не можуть надякуватися своєму учителю польської.

На Поділі польська мова існує безперервно щонайменше трьох сот років. ЇЇ залишки в діалектичних виразах  можна зустріти і тепер. Нею вільно розмовляють цілі сімї, що мають польське походження в Гречанах та Шаровечці. Тож і недивно, що чимало молодих людей із Хмельниччини  їдуть учитися та працювати до Польщі маючи не тільки матеріальну мотивацію.

Мотивація дуже різна. Багато дітей вчать мову 216 хочуть потрапити на навчання до Польщі і власне потребують таких знань . планують працювати там, дуже рідко вивчають мову з такою аматорською метою.

У 2017 році тут за запрошенням Марилі Родович виступили «Козак систем» часті гості в Польщі на ювілеї.

Все найкраще що відбувається в Польській пісенній творчості проходить на сцені  в Ополі. З 8 до 11 червня 2018 року тривав 55 фестиваль польської пісні .