Перехід на літній час – традиційне явище . Підсумки тижня .

731

Перехід на літній час – традиційне явище Переведення має на меті спричинити ефективніше використання денного світла. Зсунувши влітку час людської активності на годину назад, отримуємо додаткове світло ,а отже економію електроенергії  ввечері, але не втрачаємо нічого вранці. Проте науковці давно переконують – у зону ризику після переходу потрапляють люди із хронічними захворюваннями. Не говорячи про те, що новий час завдає клопоту, допоки до нього не звикнеш.

Зараз годинники переводять більш ніж, 70 країн світу. Проте спроби припинити це  у нашій країні були у 2011 році. Однак невдало. Тож  ми восени звикаємо восени пізніше іти з роботи, а навесні – раніше прокидатися. Такі маневри  наш організм сприймає , як стрес. Особливо відчутно це для дітей, що не звикли до режиму, каже мама двох дітей та педагог Ольга Рибчинська.

Як каже, Ольга восени діткам легше даються зміни часу, а от навесні  сонні приходять на пари і студенти.

Ольга Рибчинська зі свого досвіду додає, аби звикнути до нового ритму, потрібно не засиджуватись пізно за телевізором та планувати свій час по-новому.  А лікарі додають , навесні варто особливу увагу приділити не лише режиму сну, а й раціону. Сюди варто включити більше овочів та менше солодощів.

Після переводу годинників, кажуть медики, зростають ризики інсультів на 8 відсотків,  вірогідність серцевого нападу зростає на 24 відсотки. Тож варто поберегти здоров’я та уникати фізичних навантажень тим, хто у зоні ризику.

Готуватися до переходу на літній час варто за  декілька днів, Адже раптові зміни ритму життя можуть спровокувати зниження імунітету та порушення сну.

У перші дні після переходу на літній час зростає ризик травматизму та знижується увага при водінні транспортного засобу, кажуть лікарі. Тому водіям, та тим, хто задіяний при керуванні механічними пристроями на виробництві  варто бути обачними.

 

 

 

" " " "