Перші жертви чадного газу . Без кольору, без запаху, без смаку, – його не дарма називають Тихим вбивцею .

1293

Без кольору, без запаху, без смаку, – його не дарма називають Тихим вбивцею. Щозими він забирає життя. Губить цілими родинами. Найбільше випадків отруєння чадним газом фіксують у Львові. Там від початку року вже близько 2-х десятків постраждалих. Тим часом Хмельниччина теж відкрила список отруєнь  – у 2019-му продуктами горіння надихалося 4-ро подолян.

Сонливість, втома, блювота, головний біль, прискорене серцебиття, – саме за такими симптомами можливо розпізнати отруєння чадним газом. Однак, рятувальники кажуть, більшість випадків трапляється вночі, коли людина спить. Тому є загроза заснути і не прокинутися. За перший місяць 2019-го в області чадний газ ледь не вкоротив віку 4-м подолянам – двоє з них діти. Рятувальники кажуть, динаміка тривожна.

Як не вчадіти нам детально розтлумачили газівники. Кажуть,   майже у 100% нещасних випадків винні люди. В гонитві за комфортом часто ігнорують заборони.

Під забороною одночасне користування  газовим котлом і витяжкою!

Та найпоширеніше порушення – обігрів житла газовою плитою. Газівники кажуть, деякі «генії інженерної думки»  для цього використовують навіть цеглу.

Окрім того, суворо заборонено будь-яке самовільне удосконалення газових приладів.

І таких випадків чимало. В Україні за 2018 рік чадним газом отруїлося 154 людини. Аби не занапастити себе і свою родину, краще  дотримуватися простих правил.

А ще не користуйтеся несправними котлами і плитами. Слідкуйте за димарями та вентиляцією.  Відмовтеся від пічного опалення,  якщо ж це не можливо, то щоразу перед початком сезону холодів перевіряйте, ремонтуйте, але обов’язково залучайте фахівців.

 

 

 

 

 

" " " "