Непростий рік у всіх аспектах. Наразі йдуть останні приготування до збору ранніх зернових культур. Агрономи активно слідкують за погодою та за тим, як дозріває врожай. Хоча вже зараз можна ствердно сказати, що тих центнерів ,що були у 2021-му році – цьогоріч не буде.
2022-ий виявився важким на всіх фронтах. Коли понад 4 місяці українські військові виборюють свободу для кожного з нас, ті хто не на фронті борються за врожай. Поточний рік для сільгоспвиробників став роком випробування. Нестача багатьох складових для роботи в полі, зриви поставок, мобілізація на фронт кваліфікованих працівників на початку розхитувала підприємства.
Підприємство Ігоря Гая вже зібрало врожай гороху. Його господарство знаходиться на півдні нашої області. Цього року тих рекордних врожаїв, які були у 2021-му році не буде і близько каже аргарій.
Брак всього необхідного для нормальної роботи, не єдине з чим зіштовхнулись підприємці. Окуповані порти Херсонщини, Донеччини та заміновані води Одеської акваторії унеможливили експорт врожаю 2021-го року морем. На продаж якого і жили підприємства. Вивіз зерна автомобільним транспортом та залізницею з одного боку є досить затратним, з іншого – викликає великий клопіт через невідповідність залізничного полотна вітчизняного і європейського.
Через перенасичення збіжжя, ціни на нього впали більш ніж у двічі. Агровиробники кажуть, подекуди доводиться продавати його у збиток, а високі ціни на пальне та низька врожайність може довести до того ,що займатися цим бізнесом буде нерентабельно.
А ще, чимало урожаю 2021-го року залишилося на складах. Тепер у компаніях думають куди дівати новий. Тому вже готують нові приміщення для якісного зберігання зерна.
Незважаючи на непростий час, високі ціни на пальне, мінеральні добрива, засоби захисту, невисокий врожай, низькі ціни на збіжжя аграрії з впевненістю кажуть – Україна матиме що їсти. Для внутрішнього ринку нам потрібно близько 20-ти мільйонів тон. А це – маленька частина ресурсу українського чорнозему. Тому нагодуємо і інші народи світу – твердять сільгоспвиробники.