Підтримка атовців: досвід та перспективи.

1171

Реабілітація захисників. Після повернення з війни близько 10 тисяч подільських вояків потребують не лише роботи та соціальних пільг, а й психологічної підтримки. Для частини з них каліцтва назавжди відібрали шанс на повноцінне життя. Тож обласні лікувальні заклади готові прийняти таких пацієнтів – поки не всі атовці знають про можливості медустанов.  Про те, як підтримати захисників після повернення додому  говорили у Хмельницькому на всеукраїнській конференції.

Сотні поранених, тисячі демобілізованих. Спільнота має з розумінням ставитися до потреб бійців, що повернулися з фронту. Свідомість багатьох з них після боїв стала іншою. А одинадцять подільських родин досі не знають про долю своїх рідних, що знаходяться полоні. Тож допомоги потребують ще й сім’ї захисників. Понад 90 учасників всеукраїнської конференції говорили про шляхи підтримки та реабілітації учасників АТО.

Соціальні заклади та медустанови  готові прийняти атовців на реабілітацію. Серед таких обласний госпіталь інвалідів та протезне підприємство, що забезпечують вояків сучасними методами  адаптації та лікування.

Частина вояків після війни готова здобувати новий фах. Зокрема,  в інституті соціальних технологій навчається  160 учасників АТО. Всього ж на Хмельниччині  близько десяти тисяч захисників, що потребують соціально-духовної терапії.

 

" " " "