Протести, віче та домовленості за круглим столом: АТОвці вимагають надати їм земельні ділянки. Підсумки тижня .

1363

Більше тижденя тому під стінами головного управління  держгеокадастру мітингували учасники АТО. Вони вимагали, аби влада виділила їм по 2 гектари землі, обіцяні законом. Претендують бійці на землі у селі Кадиївці, що у Кам’янець – Подільському районі. Та сільський голова категорично проти, тим паче – земельні ділянки зібрались виставити на аукціон. Тоді бійці влаштували акцію протесту та встановили намет під стінами обласної адміністрації. Пообіцяли жити там допоки їх питання не вирішиться. Дійти компромісу намагались і за круглим столом і під час віче на майдані.

Мітинг під Держкомземом та протестна акція під обласною адміністрацією – так АТОвці вже тиждень вимагають, аби їм надали земельні ділянки обіцяні законом. Щоб вирішити конфлікт влада та військові забрались за круглим столом. АТОвці кажуть, не розуміють, чому їм відмовляють у наданні земельних ділянок. Адже документи всі подані, та й земельні ділянки є в наявності.

До слова, земельні ділянки, на які претендують АТОвці знаходиться у селі Кадиївці, Кам’янець-Подільського району. Там є 184 гектари землі, які були в оренді інвестора. Кілька місяців тому в аграрія закінчився договір оренди і документів на пролонгацію договору інвестор не подавав. Оскільки на землю ніхто з інвесторів не претендував, головне управління держгеокадастру виставили землі на аукціон.

Тож бійці і претендують на усі 184 гектари, яких, за їхніми словами, вистачить усім заявникам. Сільський голова Кадиївців Валентина Мартинюк каже, якщо землю віддадуть АТОвцям під ведення особистого сільського господарства – село загине. Адже за кошти від оренди земельних ділянок і були єдиним доходом сільської ради.

Пані Валентина не розуміє, чому всі земельні ділянки мають бути виділені АТОвцям саме на території Кадиївців. Адже в районі є 43 сільських ради, та на землі інших територій бійці чомусь не претендують.

Та АТОвці альтернативні ділянки в інших сільських радах розглядати не хочуть. Згідно постанови Кабміну учасники АТО дійсно мають першочергове право на виділення земельних ділянок. Хоч таке саме право мають і мешканці села Кадиївці. Та цікаво, що у списку, який надали представники ГО «УБД АТО» АТОвців не так вже й багато. У держкомземі перевірили кожного і от що виявили. Серед 97 заяв учасників АТО, які надійшли на адресу головного управління Держкомзему, було 4 заяви від представників ДУК «Правий сектор», 12 заяв від учасників бойових дій, які отримали посвідчення в період з 96-го по 2012 роки та інвалідів війни, які отримали свій статус також до 2012 року. А в той час ще ні про яку антитерористичну операцію в Україні і не йшлося. Були у списку й ті, кому вже надали земельні ділянки.

Більше того, у держкомземі кажуть, до них звернулось двоє людей із списку, які просили відкликати їхні заяви, оскільки вони їх не писали і два роки тому вже отримали земельні ділянки.

Відповідь на ці обвинувачення у голови ГО «УБД АТО» змінювались чи не посекундно. Спочатку пан Павлюк казав, що вперше про це чує, потім переконував, що це спеціально створена ними провокація, аби довести бездіяльність держкомзему.

 Чия правда вирішуватимуть правоохоронці. А до якогось спільного рішення АТОвці та чиновники так і не прийшли. В обласній адміністрації пропонують бійцям альтернативні земельні ділянки, ті ж в свою чергу вимагають землю тільки у Кадиївцях і продовжують ночувати у наметі. За кілька днів після круглого столу, бійці влаштували, так зване віче. Тут свою підтримку військовим висловив голова  ГО «Хмельницький Майдан» Алім Міщук»

Поспілкуваись із військовими вийшов заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко. Він запевнив мітингувальників – все що залежить від місцевої влади – вже зроблено, конфлікт намагатимуться вирішити якнайшвидше і пильно слідкуватимуть за ситуацією.

Говорили – балакали…та все ж не домовились. І сьогодні намет АТОвців стоїть на майдані, чоловіки не вірять словам чиновників і продовжують акцію протесту. Чи дочекаються задоволення своїх вимог – слідкуватимемо.

 

" " " "