Родина постраждала через “чорний кредит” . Підсумки тижня .

1432

Банк завів у могилу, а правоохоронці затягують розслідування – впевнена вдова Олега Волянського – Валентина. Родина постраждала через “чорний кредит”, який у далекому 2007 році злочинно оформили на загублений паспорт чоловіка. Два роки тому ми розповідали про цей резонансний випадок. Тоді банк через суд виставив нібито позичальнику фінансові претензії у 60 тисяч гривень. Спершу суд залишив справу без задоволення. А за рік банк знову у судовому порядку став вимагати вже 70 тисяч гривень. Цього разу суддя стала на бік фінустанови і зобов’язазла Олега Волянського виплатити астрономічну для родини суму. Серце чоловіка не витримало і за два дні після вироку він помер. Через півроку вже вдова довела у суді, що її чоловік не брав злощасної позики.  Нині жінка знову звернулася до журналістів, бо впевнена, правоохоронці неохоче шукають винних.

Валентина Волянська і досі не може оговтатися від подій, які зруйнували її життя. У 2013 році під Новий рік звичайна сільська родина з Кремінної Городоцького району отримала вітального листа від Приватбанку, де було зазначено, що її чоловік винен фінустанові 60 тисяч гривень. Майже одразу дізналися, кредит оформили ще 5-ть років тому на загублений паспорт чоловіка.  Із цими відомостями звернулися до поліції, ті перевірили факти і відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства.

Судові баталії із банком тривали близько двох років. Завершилося усе тим, що суд попри усі наявні докази непричетності родини до кредиту виніс рішення на користь фінустанови і зобов’язав сплатити Олега Волянського 70 тисяч гривень. Серце 47-річного чоловіка не витримало і через два дні після вироку він помер.

Через півроку після смерті чоловіка пані Валентина таки довела у суді його невинуватість. Родину було визнано потерпілою стороною. Однак, винних і досі не знайшли!

Ми звернулися за роз’ясненнями до Хмельницької місцевої прокуратури. Прокурор Ігор Берестюк здійснює процесуальний нагляд за слідством. Каже, процес навмисне не затягують, мовляв, довго через великий об’єм експертиз.

Також прокурор запевнив, слідство нині на завершальному етапі, от-от оголосять про підозру. Кому ? – таємниця слідства. Водночас, згідно із статтею, якою кваліфікували злочин, що спричинив смерть людини та зруйнував життя цілої родини, покарання у вигляді позбавлення волі не передбачено! Натомість, винному світить лише обмеження волі строком до трьох років. А це означає, що особа, або група осіб за грати не потраплять, відбудуться виправними роботами і не зможуть подорожувати.   Утім, прокурор не виключає, що під час слідства можлива і перекваліфікація статті. Тим часом Валентина Волянська у разі несправедливого вирішення ситуації готова боротися і у Європейському суді з прав людини.

 

" " " "