Розпочався процес надання автокефалії українській православній церкві. Підсумки тижня .

707

Розпочався процес надання автокефалії українській православній церкві. Мільйони віруючих людей порівнюють цей день із днем Незалежності України. Такої напруги, яка супроводжує церковне питання, у нас, певне, не було ніколи. Для завершення процесу надання автокефалии українській церкві необхідно провести об’єднуючий собор, який прогнозують на листопад цього року. За словами Патріарха Української православної церкви Київського Патріархату Філарета, об’єднатись мають три церкви, а саме Українська Православна церква Київського Патріархату, Українська Православна церква Московського Патріархату та Українська Православна Автокефальна церква.

Процедура надання Томосу про автокефалію УПЦ триває. Україна вже отримала позитивне рішення про створення єдиної помісної православної церкви. Крім того, Константинополь зняв анафему з патріарха Філарета, предстоятеля УПЦ КП. Як повпливає надання автокефалії на місцеві церкви ми запитали у хмельницьких представників обох патріархатів. У церкві Московоского  нам у коментарі відмовили, щонайменше – доки не відбудеться об’єднуючий собор. Київський патріархат теж був не багатослівний. Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній телефоном сказав – не хоче наперед робити гучних заяв, аби не нашкодити.  Єдине, про що наголосив Митрополит – томос – це те, що нам і так належало з давніх часів і зараз все повертається на свої місця.

Про відновлення історичної справедливості говорять не тільки церковні служителі, а й історики. Професор ХНУ, доктор історичних наук Юрій Земський переконує – замислитись варто над тим – чому і як українська церква втратила незалежність, аби не повторювати помилок, які так впливають на нашу державу.

Пан Юрій заначив, тим хто переймається, що надання автокефалії поведе за собою ворожнечу та конфлікти, варто згадати історію української церкви.

Та все ж українська церква потрапила під вплив Москви і багато років храми київського патріархату були у меншості на своїй рідній землі. І сьогодні, відродження української помісної церкви дійсно історична подія. Багато хто вважає – бажання отримати томос так зросло через війну на сході держави.

 Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній також стверджує – томос – це заява усьому світу про самостійність та незалежність української нації.

Хмельничани ж ставляться до автокефалії по-різному: хтось радіє, комусь байдуже. Та проти не висловився ніхто.