Розумне довкілля – як у Хмельницькому боротимуться із сміттєвою проблемою

999

 Без сміття і при грошах. У Хмельницькому взялися активно впроваджувати нову філософію поводження із відходами. В серпні створили новий офіс «Розумне довкілля», що займається реалізацією цілого комплексу заходів. Мета – навчити населення сортувати сміття, створити у місті цивілізовану інфраструктуру переробки відходів та, зрештою, поповнювати міську скарбницю. 

 В обласному центрі активно взялися за сміття. Побороти проблему можливо лише комплексним підходом. Для цього в серпні навіть створили цілий офіс «Розумне довкілля Хмельницький»

 Сміттєпереробний комплекс – перспектива найближчих трьох років. На весні 2020-го року місто має підписати кредитну угоду з ЄБРР, далі – проєкт, тендер і будівництво.

 Амбітний план містить багато складових. Деякі новації поступово почали впроваджувати ще два роки тому. До прикладу, завдяки дегазаційному комплексу, висота Хмельницького сміттєзвалища зменшилася на метр. А ще місто заробило грошей.

 Також вже близько півтора роки у Хмельницькому курсує унікальний екобус, що збирає в населення небезпечні відходи – люмінісентні лампи, використані батарейки та протерміновані ліки.

 Окрім того, зовсім нещодавно хмельничанам запропонували альтернативу утилізації зеленого сміття. Раз на місяць комунальники безкоштовно вивозитимуть відсортоване гялля, а потім перероблятимуть його на щепу. Усе для того, аби в міжсезоння місто не задихалося від їдкого густого диму. А от тих, хто і надалі прибиратимуть городи вогнем, штрафуватимуть.

 Утім, головну ставку в офісі «Розумного Довкілля» роблять саме на свідомість містян. Йдеться про сортування сміття. Для початку хоча б на скло, пластик і органіку. Наше власне опитування виявило, що від 30 до 40 відсотків містян готові сортувати відходи.

Схожу динаміку продемонструвало й опитування в ФБ. (37:09 -37:16) Водночас, більшість опитаних зазначили, що у місті не вистачає спеціальних контейнерів для сортування.

 На відсутність достатньої кількості баків в офісі «Розумного довкілля» пообіцяли звернути увагу. Утім, зазначили, що основні зусилля кинуть на просвітницьку роботу, аби схилити хмельничан до сортування.

 

 

" " " "