«Розумні вулиці» у Хмельницькому.

1295

Світлофори, які попереджають про затори, освітлені пішохідні переходи та достатньо простору для людей з обмеженою мобільністю. У Хмельницькому презентували програмне забезпечення «Розумні вулиці», або смарт-стріт. Даний проект пропонує поєднати усі послуги, які надаються на одній вулиці в певний додаток. Він покаже, де знаходяться корисні зони відпочинку, соціальні об’єкти та рух громадського транспорту.

Просто, зручно та доступно. Все, що розташовано  на вулиці, можна зібрати у один додаток. У місті презентували проект «Розумні вулиці». Він націлений на поліпшення комфорту та створення безпечної інфраструктури.

Також ця програма націлена на виправлення неефективного використання простору на вулиці. А от як це змінити – пояснили на прикладі вулиці Мельникова у Києві та одного із приватних забудовників. Раніше там вже був впроваджений даний проект.  І його перевагу відчули власники автомобілів.

Зміни можуть бути й у вуличному освітлені за принципом – є люди – є світло, що  дозволить економити бюджетні кошти. Також запропоновані зміни можуть бути корисним для правоохоронних органів. Адже система може сповіщати про ДТП та інші небезпечні ситуації.

Частину із запропонованих змін вже кілька років втілюють у нашому місті, на кшталт – розумні зупинки, лавки з сонячними батарейками та мобільний додаток «Дозор».

Оксана Мєдвєдєва, Ігор Плішка головні новини Хмельниччини