СБУ блокувала канал витоку персональних даних з баз Державної фіскальної служби

953

У Хмельницькому кіберфахівці Служби безпеки України виявили та припинили діяльність каналу витоку персональних даних з баз Державної фіскальної служби. За даними досудового слідства, колишній співробітник Головного управління фіскальної служби у Хмельницькій області після виходу у відставку збирав та передавала замовникам дані з обмеженим доступом із автоматизованих інформаційних баз ДФС.

У цьому йому допомагали діючі співробітники податкової служби. “Правоохоронці затримали організатора злочинної схеми «на гарячому» відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час передачі несанкціоновано отриманої інформації черговому замовнику. Перевіряється версія щодо використання вказаного каналу отримання інформації й представниками так званої Л/ДНР.” – повідомила речниця УСБУ у Хмельницькій області Людмила Рябчук.

Під час обшуків за місцем проживання зловмисника і у його поплічників правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та флеш-накопичувачі, які містять інформацію з обмеженим доступом. Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації), ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Наразі організатору нелегальної схеми повідомлено про підозру. Тривають слідчі дії. Викриття незаконної діяльності проводилось спільно з Теруправлінням ДБР, Управлінням внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України в Хмельницькій області за процесуального керівництва прокуратура Хмельницької області.

" " " "