Склад метадолу з наркологічного диспансера переїде . Підсумки тижня .

2140

Минулого тижня Підсумки розповідали Вам про те, що наркологічний диспансер перебрався у Скаржинці. Переїзд медустанови створив чимало незручностей місцевим патрульним, втім, виявляється, не тільки їм. На колишній Ватутіна безкоштовно дозу метадолу отримували наркозалежні хмельничани. Таких на обліку у диспансері – більше двох з половиною сотень. Тепер, люди з залежністю побоюються, що й склад синтетичного наркотику перенесуть до психіатричної лікарні. Їздити за 15-ть кілометрів, кажуть, не мають ані фізичної, ані матеріальної змоги, а без дози не житимуть. Тож, наркозалежні почали вдаватися до погроз. Мовляв, якщо не видаватимуть метадол у межах міста, – підуть грабувати та навіть привселюдно себе підпалять.

Володимир Земляков на метадолі вже більше чотирьох років. Одного разу, каже чоловік, спробував, а тепер – залежний.

Щодня свою дозу чоловік отримує у наркологічному диспансері. Це – комунальний медзаклад, де зберігають та розподіляють наркотики.

Не усім, звісно, втім частині наркозалежних метадол насправді допомагає. Завдяки терапії вони раз і назавжди звільняються від наркотичного зашморгу.

Тож, аби одні змогли вибратися з наркотичної ями, а інші не «промишляли» у пошуках наркотиків, держава почала видавати їх безкоштовно. У Хмельницькому отримати дозу можна у наркодиспансері, втім віднедавна медзаклад переїхав до Скаржинець Ярмолинецького району.

Поки що синтетичний наркотик залишається на колишній Ватутіна, втім ненадовго. Ліжка та кабінет, де освідували водіїв та стан алкогольного сп’яніння, вже отримали нову прописку. Тож, незабаром переселять і склад метадолу.

Тож, люди з залежністю побоюються, аби склад синтетичного наркотику не перенесли до психіатричної лікарні. Їздити у Скаржинці, кажуть, не мають змоги, а без дози не житимуть.

До кінця року складу метадолу на колишній Ватутіна вже не буде, бо ж приміщення наркологічного диспансеру повністю звільнять, а з наступного там пропишеться новий медзаклад. Ті, котрі лікуються від наркозалежності, переконані, – тут буде приватна клініка.

А ось у департаменті охорони здоров’я запевняють, у цьому приміщенні з’явиться новий корпус обласної лікарні.

Тож, у департаменті охорони здоров’я вирішили, таке відділення з’явиться у приміщенні диспансеру. Все, що залишилося, а це – денний стаціонар, бухгалтерія та метанол, отримають нову прописку. Аби склад синтетичного наркотику не переносили у психіатричну лікарню, як це зробили з ліжками та кабінетом освідування, наркозалежні почали вдаватися до погроз. Мовляв, якщо не видаватимуть метадол у межах міста, – підуть грабувати та навіть привселюдно себе підпалять.

А ось до цього справа не дійде, запевняють у департаменті охорони здоров’я. Приміщення наркологічного диспансеру стовідсотково звільнять, втім склад метадолу за межі міста не винесуть.

Тож, з колишньої Ватутіна склад метадолу точно перебереться, втім не у Скаржинці. Вже з наступного року синтетичний наркотик, запевняють у департаменті охорони здоров’я, видаватимуть на Львівському шосе.