Складну операцію на серці провели у Хмельницькому. Хірурги кардіоцентру більш, ніж чотири години робили оперативне втручання 56-річному пацієнту. Тепер на хворого очікує тривалий процес реабілітації, а лікарі отримали новий досвід в лікуванні серцевих патологій.
Понад чотири години в операційній. Такі зусилля довелося прикласти лікарям,аби «полагодити» серце 56-річного хворого. Чоловік страждав на гіпертрофічну кардіоміопатію – вроджену патологію серця. Така хвороба характеризується задишкою, запамороченням та аритмією, тож життя пацієнта було під загрозою. Виконували операцію хірурги Хмельницького кардіоцентру та фахівці Київського інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.
Раніше подібні операції виконувались лише у столиці. Відтепер спеціалісти Хмельницького кардіоцентру мають можливість робити складне оперативне втручання у стінах обласного мед закладу. На реабілітацію хворому потрібно до двох місяців.
Вчасне виявлення патологія сприяє швидкому лікуванню кардіоміопатії. Ця хвороба може проявлятися у ранньому віці – у спортсменів, військовослужбовців чи дітей, що роблять вправи на фізкультурі. Тож вкрай важливо робити періодичні обстеження, кажуть лікарі.
З кожних ста хворих на кардіоміопатію після фізичних навантажень помирає 10. Раннє обстеження дає надію пацієнту на життя поза зоною ризику.