Скло, метал чи папір – де здати вторсировину у Хмельницькому?

6371

Скло, метал, папір, пластик  і навіть одяг – це не сміття, а корисна вторсировина. А отже викидати усі ці матеріали у сміттєбак не треба. Їх можна здати на переробку. Нині громадські діячі Хмельницького презентували спеціальну мапу, котра показує усі місця в обласному центрі, де можна здати відходи на переробку. Деякі – для чистої совісті і навколишнього середовища, а деякі – за гроші.

252 – у Києві, 47 – в Івано-Франківську і 65 – у Хмельницькому. По стільки пунктів прийому втор сировини у кожному місті позначено на сайті  RecycleMap. Це – вказівник для свідомих та відповідальних людей, котрі прагнуть зробити навколишній світ чистішим. Хмельницький на мапі з’явився нещодавно.

У нашому місті приймають скло, метал, папір, пластик і одяг – розповідає пані Ольга. Вона вже рік сортує своє сміття. Її мотивація – не нашкодити природі, бо ж щороку людина в середньому викидає 300 кілограмів непотребу. Такий, як пластик, до прикладу – добряче шкодить навколишньому середовищу. Так із семи його видів приймають на переробку – лише три.

Крім чистої совісті, від сортування можуть бути й інші бонуси – невеликі, але гроші. Найдорожче нині приймають алюмінієві банки. За кілограм макулатури пропонують приблизно дві гривні. Сортувати сміття теж треба вміти. Це – ціла система.. Скло, крім з-під пива у Хмельницькому не приймають, а папір здавати можна лише чистий і сухий.

Втім, громадські діячі переконані, лише зусиллями купки містян проблему не вирішити. Мають кілька ідей, як міська влада може допомогти: йдеться переважно про інформування, адже часто-густо люди просто не знають куди можна подіти корисний непотріб.

" " " "