Сміттєпереробному бути: 36 з половиною мільйонів євро на впорядкування структури полігону – практично в бюджеті обласного центру

599

Сміттєпереробному бути: 36 з половиною мільйонів євро на впорядкування структури полігону – практично в бюджеті обласного центру. Сьогодні нарешті тут підписали угоду на отримання кредиту від ЄБРР та гранту від Євросоюзу. До цього дня у Хмельницькому готувались заздалегідь і довго. У 2016-му почали вивчати структуру сміття та потужності полігону. Шукали інвесторів і паралельно вивчали закордонний досвід. Десь півтора роки тому вирішили кредитуватись у ЄБРР – тоді підписали попередню угоду про співпрацю. Після ретельних перевірок рада директорів банку таки погодила кредит. Тож, сьогодні Хмельницький – 32-е місто у світі, котре потрапило під програму «Зелені міста».

Кредит від ЄБРР та грант від ЄС. У Хмельницькому відбулося підписання двох міжнародних угод. 36 з половиною мільйонів євро зайдуть в бюджет і підуть на виконання комплексу заходів, спрямованих на впорядкування міського полігону та будівництво сміттєпереробного підприємства.

Визначатися, що робити із полігоном та сміттям, у Хмельницькому почали іще у 2016-му. Тоді, каже міський голова, було багато питань, адже, на сміттєзвалище практично махнули рукою.

Сьогодні ситуація – зовсім інша. Про сміттєзвалище у Хмельницькому знають усе. Аби отримати грант та кредит – його ретельно та досконально вивчили. Протягом року фахівці із Британії та Іспанії досліджували полігон.

Далі працювали спеціалісти ЄБРР. Десь півтора роки тому в Хмельницькому підписали попередню угоду із європейським банком. Після ретельних перевірок рада директорів таки погодила кредит.

Як тільки гроші надійдуть – в Хмельницькому продовжать реалізацію проєкту. Вона відбуватиметься у два етапи. Спочатку в планах – рекультивація полігону, а далі будівництво потужного сміттєпереробного комплексу.

" " " "