Сортування сміття. Підсумки тижня .

1119

Сортувати сміття зобов’яжуть з першого січня українців. Цього вимагає від нас Європейський  Союз. Це робиться для того, аби скоротити  кількість відходів, що вивозять на полігони. Проте  поки сміттєпереробний бізнес збитковий. Та й не всі хмельничани  готові  тратити свій час на відокремлення  паперу, скла та пластику. Комунальне підприємство «Спецкомунтранс» щодня вивозить більше двадцяти тонн сміття щодня,  і лише третина з цього підлягає переробці.

Менше вивозити сміття на полігони, більше сортувати та переробляти – до цього закликає українців цивілізована Європа. Вже з першого січня Україна зобов’язалася  розподіляти все сміття за видами матеріалів, а також виокремлювати з нього придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. «Спецкомунтранс» щодня вивозить з міста близько 24 тонн відходів.  Столичні фахівці зробили дослідження побутових рештків – значну частину з них складає органіка.

Місто вже зробило перший крок до того, аби небезпечний пластик не потрапляв на полігон, а йшов на повторну переробку.

Хмельничанка Настя вже багато років сортує сміття – до цього привчила усіх в домі. Тож, каже, навіть маленькі сини  знають , як поділити відходи за сортами.

Як каже Настя, не всі хмельничани готові сортувати відходи – для цього потрібен час, терпіння та належні умови збору .

Ще в минулому році  у Хмельницькому стартувала акція «Сортуй заради майбутнього».

Зараз контейнери із збору пластику стоять поряд із звичайними. Проте часто люди свідомо кидають до ПЕТ- пляшок інший непотріб, що ускладнює його переробку.

Як кажуть на підприємстві  «Спецкомунтранс», у 2018 році контейнерів для роздільного збору сміття побільшає.

Дотепер у Хмельницькому небагато підприємців готові взятися за переробку сміття – такий бізнес вважається збитковим. Тож, сподіваємось, наступного року  кількість відходів, що вивозять на полігон , скоротиться в рази, і  вторинна сировина із сміттєвих контейнерів знайде своє вигідне застосування.

 

 

 

 

" " " "