Спецрепортаж. Страхування медиків

641

Тетяна Гридіна одинадцять років працює педіатринею у Теофіполі. Щодня вона обслуговує щонайменше два десятки дітей. Каже, із появою нового вірусу працювати стало важко і навіть небезпечно. Тому медичне страхування – логічний та важливий крок для кожного медика. Однак, через низькі заробітні плати, грошей не добровільне страхування  не має. Нині пані Тетяна одна із перших отримала страховий поліс.

Таке страхування ініціювала голова обласної ради Віолета Лабазюк. Першими страхові поліси отримали працівники Красилівської, Теофіпольської ЦРЛ та центрів ПМСД.

За даними МОЗ, в Україні ковідом перехворіли понад 30 тисяч медичних працівників. На Хмельниччині цифра вже близька до трьох тисяч. Також наша область знаходиться на останньому місці за кількістю застрахованих медпрацівників. Проблема полягає у низькій заробітній платі. Відтак ситуація потребувала негайного реагування та змін.

Нині вже зі страховими полюсами понад двісті медпрацівників Теофіполя та Красилова. Частина із них вже перехворіли на коронавірусну інфекцію. Та за новими даними МОЗ вірус мутує і вони залишаються у зоні ризику, адже захворіти можуть повторно. Відтак, страховка зможу покрити лікування протягом цілого року.

Віолета Лабазюк закликає усіх небайдужих долучитися до таких ініціатив. Зроблено чимало та попереду на галузь охорони здоров’я чекають нові виклики. Страхування розпочато з першого січня коштами благодійного фонду «Ми поруч». Згідно страхового договору лікар, який захворів, зможе отримати грошову компенсацію у розмірі 20 тисяч гривень.

На разі страхові полюси вже отримали понад двісті медичних працівників. Робота триватиме і далі, аби максимально охопити людей, які працюють у зоні ризику.

" " " "