Старости з Донеччини та Львівщини навчались у Хмельницькому.

1183

Приїхали переймати досвід. У Хмельницькому завершилися навчання старост із Львівщини і Донеччини. Понад двадцять слухачів курсів за три дні мали змогу не лише повчитися управлінської роботи, а й побувати в одній з найуспішніших громад – Гуменецькій.

Два десятки старост із Львівщини та Донеччини зустрілися у Хмельницькому. Усе це – в рамках навчального семінару. Тут навчали не лише управлінських моментів, а й практично показали, що робити, коли громада щойно створилася.

Учасники семінару мали змогу відвідати одну із найзаможніших громад краю – Гуменецьку. На її прикладі показали, як наповнювати місцевий бюджет  та не дозволити місту поглинути навколишні села. Не менш важливим є і комунікація у громаді.

Після утворення громад старости  мають невизначені повноваження, кажуть  учасники семінару. Особливо гостро це відчувається там, де  населення пункти недавно прийняли рішення про об’єднання.

Розподіл  власних коштів та комунальні  затрати – ці питання  цікавили представників Донеччини.

У Хмельницькому центрі перепідготовки кадрів  старости  оцінили переваги від об’єднання  громад  та перейняли  кількарічний досвід нашої області.