Тисяча гривень за природний газ. Олег Ляшко відвідав Теофіпольську енергетичну компанію .

1003

Природний газ може коштувати у рази дешевше. Олег Ляшко відвідав Теофіпольську енергетичну компанію, котра займається виробництвом природного газу із біовідходів. Потім цей газ, собівартість якого приблизно тисяча гривень, спалюють у електроенергію. І тоді продають. Бо так дорожче…. Лідер «Радикальної партії» переконаний, якби кожен район мав подібне підприємство Україна не купувала б закордонного природного газу.

5,1 мегеватта за зеленим тарифом вже продає в українську електромережу Теофіпольська енергетична компанія. Нині вона працює ще не на повну потужність. Після повного завершення будівництва вироблятиме понад 20 мегаВатт.

Олега Ляшка – лідера «Радикальної партії» глибоко вразила потужність підприємства. Воно вже повністю може забезпечити електрикою Теофіпольський район, який навіть у час пік не споживає п’яти мегаВатт електроенергії. Та енергетики схвильовані – дія «зеленого тарифу» до 2030 року. Просять Олега Ляшка підтримати його продовження.

А в планах підприємства – розвиток. Добудова – третьої черги заводу. І закупівля стабілізаційної установки для біогазу. Вже зараз це підприємство на добу виготовляє 60 тисяч кубометрів блакитного паливо. Його могли б продавати, як дешеву альтернативою дорогому закордонному природному газу.

Якщо потреба буде – її закуплять. І навіть тоді, собівартість такого газу – тисяча гривень за тисячу кубів.

Установка не проста, складається із багатьох частин. Вона може виробляти і електрику, і природний газ. І усе це із жому, силосу чи гною.А щоб усе ішло за планом слідкує Руслан Бондарук. Чоловік працює оператором спостережної станції. Каже за час роботи значних збоїв не було – небезпека мінімальна.

Із тепла від генератора – опалюють наближену до заводу територію Теофіполя. Так вбивають ще одного зайця. А нині мільйон людей по всій країні – взагалі залишилося без тепла в оселях. І  цю проблему каже лідер «Радикальної партії» можна вирішити.