Традиційно в останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час. Підсумки тижня .

928

Традиційно в останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час. В ніч з 27 на 28 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинника необхідно перевести на годину назад. Підхопили цю ідею з Німеччини. Вона була пов’язана з економією ресурсів у 1918 року. До нас така тенденція дійшла трохи пізніше. У  1981 році у нас вперше з’явилися терміни літнього та зимнього часу. Звісно з того часу у країні було кілька спроб відмовитися від переходу, але все марно. Тому двічі на рік людям доводиться перелаштовувати свій організм.

Україна знов перейшла на зимовий час. Саме цими вихідними стрілки наших годинників перевелися на годину назад. Простіше кажучи, тепер рівно на одну годину спатимемо довше. Звісно новина приємна  та для нашого організму – це стрес. Хмельничани зізнаються, такі переходи два рази на рік абсолютно їм не подобаються.

З переводом часу у містян трапилося багато цікавих, або не дуже пригод.

Двічі на рік людям доводиться перелаштовувати свій організм. Та чітких правил, як зробити цей перехід  найменш травматичним для організму, поки немає. Тому психологи щороку намагаються вдосконалювати свої поради, опираючись на власний досвід. Головним аспектом залишаються прогулянки на свіжому повітрі у приємній компанії.

А ще, додає фахівець, не чекайте ночі для переведення годинника, зробіть  це одразу після роботи.  Та навіть якщо ви проспали, залишайтеся у гарному настрої.

Лікарі наголошують, перехід на зимовий час дається легше, аніж на літній. Та діти відчувають його  значно сильніше. І їх організація дня залежить від батьків. Цього року перехід співпав із шкільними канікулами. Тому лікарі просять цей тиждень використати з користю.

Нагадаємо, першою країною, яка почала переводити годинник стала Німеччина. Трапилось це відносно недавно – лише 100 років тому. Сприяла такому рішенню проста економія ресурсів. Та мода на літній та зимовий час досить швидко ширилась й на інші провідні країни світу.

Після завершення війни про годинник усі забули. І повернулися до цієї практики вже під час  сильної економічної кризи.

Звісно, в Україні вже намагалася відмінити перехід до будь якого часу. Та поки це неможливо, бо наша країна знаходиться у трьох часових поясах. І від такого рішення найбільше постраждають жителі заходу.