У Хмельницькому відбулася старт-вечірка до 2-го Форуму економічного розвитку. Підсумки тижня .

988

Не тільки плани, а й результати… У Хмельницькому відбулася старт-вечірка до 2-го Форуму економічного розвитку. Так міські посадовці запросили бізнесовців до участі у цьому заході. Разом з тим, привітали підприємців із професійним святом, адже саме вони – основа економічного розвитку міста. Аби підприємці мали змогу розвивати свою справу, у Хмельницькому працюють над становленням Індустріального парку, та це – довготривалий процес. Щоб його фізично запустити – потрібно два-три роки. Натомість бізнесовці, які вже працюють у місті, нарешті дочекалися – їм пропонують кредити для розвитку бізнесу, як у Європі – міський бюджет компенсує левову частку відсотків за позику.

Цьогорічний захід відрізнятиметься від попереднього. Так 2017-го фактично декларували плани на майбутнє.

Рік тому у театрі імені Михайла Старицького спікери намагалися надихнути учасників до підприємницької діяльності. Зокрема Валентин Гакало був лектором на Форумі. Він – власник однієї із кондитерських торгових марок міста. Розповідає – тоді ділився зі сцени двадцятирічною  історією становлення власного бізнесу.

Цьогоріч пан Валентин теж завітає на форум, однак вже як учасник. Тим паче, що організатори підготували чимало цікавого.

А ще Форум переїде.

Це – не єдиний проект, яким можуть похвалитися міські посадовці за рік минулий. Мер перераховує досягнення, які стали можливими частково й завдяки економічному форуму.

Нині Хмельницький індустріальний парк – поле на 93 гектари, та перші кроки, щоб перетворити пустку у технорай вже зробили.

І, коли до початку роботи індустріального парку, як до неба рачки. То промопроект «Купуй Хмельницьке» працює. Віднедавна підприємці отримали ще один бонус.

Меморандум про відшкодування міська рада із банками-партнерами підписала ще 6-го липня. Це підприємство часу не гаяло – наступного ж дня спробували стати учасником програми і їм це вдалося.

Це обладнання  обійшлося підприємству  у 5 мільйонів гривень, позичили у банку. Частину тіла кредиту  вже повернули, та менш як половина ще залишилася. Тепер матимуть підмогу від міського бюджету.

Працює на підприємстві майже півтори сотні хмельничан. Зізнаються, після оновлення обладнання чисельність працівників зросла на 20 відсотків. Тут вони виготовляють картонну продукцію для пакування товарів із усієї України. Переважно упаковку, в яку кладуть і чаї, і колготки, і  сантехніку –  фактично картонний виріб будь–якої складності. А нині на підприємстві задумалися над втіленням у життя ще однієї інвестиційної програми.

Всього ж для підприємств, котрі прагнуть розвиватися, у бюджеті-2018 заклали мільйон гривень. Профільний заступник міського голови Володимир Гончарук каже, крім друкарні участь у відшкодуванні хочуть взяти ще кілька підприємств міста – готують документи.

Цю програму, як і велосипед, не вигадували заново. Подібні інструменти існують роками, щоправда переважно де-юре. Нарешті їм і де-факто дали змогу запрацювати – максимально спростили процедуру подачі документів.

В середньому ж українські банки дають кредит для розвитку бізнесу аж під 20% річних. Це – космічні ціни. У Європі вони складають 2-3%. Тож відшкодування міськради робить українські кредити – європейськими.