У школах міста лунає сміх та співи. Підсумки тижня .

780

1-го вересня лунає сміх та співи. Із такої позитивної миті розпочинається навчальний рік у Ружичанському навчально-виховному  комплексі. Нині він відкрив двері для 25 першокласників, серед яких і донька пані Ольги.  Вона розповідає, сьогодні надважливий день для усієї родини. Бо й сама колись навчалися у цій школі. І сьогодні відає свою школярку до тієї вчительки, у якої навчалася сама.

Учні з нетерпіння чекають свято першого дзвоника. Бо до школи прийдуть не просто однокласники, а справжні друзі.

Цього року керівники навчальних закладів скоротили час святкових лінійок. Усі урочистості вмістили у 30 хвилин. Та все ж головною зміною 2018 року стала освітня реформа. Першокласники свій навчальний рік розпочали за новим Державним стандартом початкової школи.  На матеріальне забезпечення навчальних закладів в Україні із державної казни виділили майже 1 мільярд гривень. За ці кошти першачків забезпечили інтерактивними дошками, одномісними партами та дидактичними матеріалами. Тому на 1 вересня фактично 90 відсотків перших класів повноцінно готові до навчання.

Зміни – це головний синонім сучасного педагога, переконана Наталія Зима. Вона майже все життя викладає хімію для учнів старших класів. Розповідає, пишається освітянською спільнотою Хмельницького. Каже, з колегами завжди корисно говорити про навчальні процеси, а нині іще й актуально. В освіті –  реформа, а, отже,  – нові правила гри, за яких учень повинен зрозуміти, як те, чому навчився за партою з користю використовувати у житті.

Саме так і почали працювати зі всіма початковими класами в Україні. На думку сучасних вчителів, стояти на місці – те саме, що деградувати. Тому непрості зміни у навчальному процесі безпосередньо впливають на розвиток нашого міста. Та для того, щоб вони відбулися, кожен педагог повинен працювати, в першу чергу, над собою.

Зміни у Хмельницькому відбуваються не тільки в початковій школі. Відтепер усі навчальні заклади перейшли на п’ятиденний робочий тиждень. Також у місті дбають про учнів, тому  продовжують збільшувати кількість груп подовженого дня. Розширюється  мережа інклюзивних навчальних закладів. На базі міжшкільного навчально – курсового комбінату також планують відкрити інклюзивно – ресурсний центр.

Також у Департаменті освіти та науки обіцяють, що сумувати не доведеться. І протягом року планують значну кількість освітніх заходів.