У Хмельницькому відбувся освітній форум, присвячений новій українській школі

869

Змінимо освіту – змінимо Україну: у Хмельницькому відбувся освітній форум, присвячений новій українській школі. За тиждень до початку навчального року на ньому заговорили про проблеми, пов’язані із освітньою реформою. На жаль, їх маємо – чимало, адже, наразі лише 40 % шкіл повністю готові до навчання дітей по-новому.

Мільйони бюджетних гривень і клопітка робота сотень тисяч спеціалістів – саме так на рівні державному готуються, аби впровадити в життя концепцію нової української школи. Виділяють як на дітей – так і на вчителів, точніше на їх навчання.

Навчання на Хмельниччині пройшло 919 педагогів. Усі вони вже за тиждень почнуть проводити уроки для першачків по-новому. В більшості шкіл краю, щоправда, в старих класних кімнатах. 60 % навчальних закладів й досі не укомплектовані всім необхідним. І це – не єдина проблема над якою мають попрацювати громади. Іще одна стосується вдосконалення шкільної мережі. Створення так званих опорних шкіл, передбачених освітньою реформою, в області поки далеко не на кращому рівні. Із 600, котрі функціонують на території України , Хмельниччина має лише 16-ть.

Іще одне питання, на яке варто звернути увагу головам громад, переконаний очільник краю – питання підвезення до школи.

У 2018-му на придбання шкільних автобусів з бюджету виділено 12,6 млн. грн., за них за принципом співфінансування 70 на 30 вже придбано 60 машин. До кінця року планують придбання ще 9-ти.