У Хмельницькому вимагали відкритих виборчих списків

968

Не голосувати за кота у мішку… У Хмельницькому вимагали відкритих виборчих списків. Для цього на майдані Незалежності зібралися представники політичних сил та громадські активісти. Акція «Ні виборам за законом Януковича!» нині пройшла по більшості великих міст України, а вже за два дні активісти із регіонів зберуться під стінами українського Парламенту. Так українці хочуть нагадати нардепам, що відкриті виборчі списки – передвиборча обіцянка більшості політсил, а виконувати обіцянки – справа честі.

Громадські активісти об’єдналися із політичними партіями. Мета благородна – змусити парламентарів прийняти у другому читані зміни до виборчого законодавства країни. Йдеться про запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками.

Політики Хмельниччини переконані – нинішня система на руку хіба багатіям. Входження до клубу привілейованих – Верховної Ради, можливе лише завдяки грошам, великим грошам.

Очільник обласного осередку «Свободи» каже, його партійці в Парламенті у першому читанні за зміни до виборчої системи проголосували. Крім того, внесли ще понад сто сторінок правок. Переконаний за відкритими списками з’явиться партійна відповідальність.

А не обирати партію за закритим чи умовно відкритим переліком кандидатів – фактично голосуючи за політсилу наосліп.

Громадські активісти сподіваються, що у нинішніх нардепів стане сміливості проголосувати за виборчий кодекс вдруге, адже це було прописано  у коаліційній угоді.