У Хмельницькому вимагають політичної реформи

1187

Антикорупційний суд, обмежена недоторканість, відкриті списки…  У Хмельницькому громадські активісти вимагали політичної реформи. Так в обласному центрі доєдналися до Всеукраїнської акції на підтримку великої політичної реформи, що передбачає зміну виборчих правил. Так учасники мітингу закликають нардепів скасувати виборчу систему запроваджену 2011-го та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками.

З такими закликами трохи більше як десяток громадських активістів Хмельницького вийшли на головний майдан обласного центру. Так доєднуються до Всеукраїнської акції підтримки політичної реформи. Відверту невелелюдність акції пояснюють просто: більшість поїхала до столиці – протестувати під стінами Верховної Ради.

І справді з самісінького ранку майданчики перед Парламентом та будівлею Комітетів Верховної Ради заполонили люди. А ще більше силовики – їх налічують понад три із половиною тисячі. Акція мирна й не має чіткого керівництва чи організатора. Вимог не мало, не багато – лише три.

Під відкритими списками розуміють дещо інше, ніж прописано у чинному законі про вибори.

А поки не зламають вищого рівня корупції – не створять антикорупційного суду,  – чекати на зміни в країні даремно. Із цими вимогами хмельницькі активісти і написали звернення  до обласної ради.

 

" " " "