У Хмельницькій ОДА розповіли, як перейти до нового постачальника газу

Прес-служба Хмельницької облдержадміністрації опублікувала покрокову інструкцію, як змінити свого постачальника газу

1248

Як повідомлялося, з літа 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Що насправді це означає для звичайних побутових споживачів? Все просто: завдяки цьому у споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Про це інформує прес-служба Хмельницької облдержадміністрації.

Для цього не потрібно здійснювати перепідключення мереж чи якісь інші складні маніпуляції: достатньо обрати потрібну послугу через «Приват-24» або кабінет споживача газу. Таким чином ми можемо обирати найкращу ціну та найвигіднішу пропозицію і самостійно змінювати постачальника газу.

Зміна постачальника можлива навіть для тих споживачів, у яких відсутній лічильник або є заборгованість за газ. Ви можете обрати будь-яку українську компанію, навіть із іншого регіону, якщо вона має відповідну ліцензію.

Отож, щоб змінити постачальника газу потрібно:

➡Обрати компанію. Зробити це можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) https://www.nerc.gov.ua/?id=21970, де обрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП».

➡Подати заявку до обраного постачальника. Це можна зробити на сайті компанії або ж надіслати скановану/сфотографовану заяву на його електронну пошту.

До листа потрібно додати копії документів, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення); паспорта та ідентифікаційного коду споживача; інших документів, які може вимагати постачальник.

➡Протягом 20 днів вам має надійти повідомлення від компанії, що міститиме інформацію, з якої дати вона почне подавати вам газ.

Також швидко та зручно порівняти актуальні ціни на газ та змінити постачальника онлайн можна через сайт Газотека  https://gasoteka.ua-energy.org/

Зараз склалася ситуація, коли через сезонні коливання ціни на газу у Європі та непрозору роботу постачальників газу, значно зросла вартість газу. В такій ситуації вже у лютому ціна газу для більшості українців могли би зрости до 12 гривень за кубометр і вище.

Читайте також: Уряд знизив тарифи на розподіл газу, але для Хмельниччині їх залишили незмінними

“Аби захистити побутових споживачів від різких коливань ціни на газ, уряд встановив верхню межу для ціни від будь-якого постачальника у розмірі 6,99 гривень за кубометр. Така ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого”, — резюмували в Хмельницькій ОДА.

" " " "