У Нетішині масово потруїлись діти: діагноз – сальмонельоз. Підсумки тижня .

909

У Нетішині масово потруїлись діти: діагноз – сальмонельоз. Причину отруєння вже з’ясували – нею шоковані навіть спеціалісти Держпродспоживслужби. Працівники дитсадка не дотримувались елементарного – правил гігієни. Простіше кажучи, не мили руки. Окрім сальмонельозу в продуктах знайшли й кишкову  паличку. Заражені харчі вилучили. Дітей та дорослих поступово виписують із інфекційного відділення лікарні. На щастя, всі – живі та здорові. А, от з чиєї саме вини заразились – мають з’ясувати правоохоронці, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність і не тільки.

31 дитина та 7 дорослих – стільки людей у Нетішині скосив сальмонельоз. Перші жертви хвороби почали звертатися до міської лікарні ще ввечері 3 жовтня. Усі – або вихованці, або працівники ДНЗ № 6 «Райдуга». Епідеміологи переконували, якщо є ліки – хвороба не смертельна.

Міський голова Нетішина запевнив, ліків стало на кожного, хто потрапив до лікарні. Аби врятувати дитячі життя – використали усе, що мали – здоров’ю містян нічого не загрожує.

До кінця тижня більшість із тих, хто потрапив до інфекційки почали виписувати. Лікуватись дітки далі будуть вдома – близько одного місяця.  Хто відправив малечу на лікарняний – з’ясовують правоохоронці. За фактом отруєння одразу відкрили кримінальне провадження.

В Хмельницькому обласному лабораторному центрі зразки на дослідження відібрали одразу. Результати не забарилися.

В Держпродспоживслужбі наголошують, скоріш за все, першопричиною зараження продуктів стали працівники дитячого садочка.

Працівники садочку не робили елементарного – не  мили руки. А ще годували дітей продуктами сумнівної якості. Адже, ті, які не мають відповідних супровідних документів, автоматично вважаються небезпечними. За такі грубі порушення від Держпродспоживслужби керівництво садочку отримало припис і штраф – у 37 тисяч гривень. Крім того, після цього фахівці готуються до перевірок у інших садочках – спершу Нетішина, потім Славути, а, в подальшому, і всієї області. Адже, переконують, на кухнях  закладах харчування серйозно розслабились. Мораторій на перевірки, прийнятий в 14-му, нарешті закінчився, а, отже, їх кількість побільшає. Чекати на спеціалістів Держпродспоживслужби найближчим часом слід і виробникам, бо і вони частенько забувають про якість. Там наголошують, на меті мають не покарання, мета – спонукати і виробників, і заклади харчування працювати за правилами – не платити штрафи, а розвиватись. Мер Нетішина каже, в таких діях Держпродспоживслужби зацікавлений особисто.

Зі свого боку у мерії також обіцяють покарати винних. Міський голова переконує, підозри хто спричинив масове отруєння має, утім, їх озвучить лише після завершення розслідування кримінального провадження.

 

" " " "