У Полонному будують сучасні очисні споруди.

1466

Новий проект  – для екологічної безпеки. Очисні споруди  Полонного тривалий час забруднювали річку Хомору. Із вересня на околиці міста почалися будівельні роботи. Громада виготовила проектно-кошторисну документацію та отримала фінансування в рамках державної програми. Підрядник обіцяє до кінця року завершити будівництво.

Очисні споруди Полонного використовували стару технологію очистки стоків з допомогою фільтрації. Проте фосфати та небезпечні домішки  потрапляли у річку Хомору, що могло спричинити екологічне лихо.

Місто неодноразово отримувало фінансування для новітніх споруд, але це була мізерна частина від необхідних коштів для старту повноцінного проекту. Влітку цього року  громада нарешті знайшла підтримку у держави.

Після довгих консультацій із науковцями та проектантами  тут  виготовили проектно-кошторисну документацію. Роботи стартували у вересні, підрядники обіцяють встигнути до кінця року, хоча працюють у стислі терміни. На будівництві працює понад 20 людей.

Зараз будують основу під дві ємності, де житиме жива бактерія – вона розщеплюватиме домішки  із нечистот.  Завдяки цьому на виході стічні води не будуть становити загрози для навколишнього середовища. Потужність об’єкту – 1000 кубометрів за добу. Такого об’єму повністю вистачить, щоб  розв’язати проблему із очисними спорудами, що була у місті до цього часу.

Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці держави та зацікавленості громади. Раніше кошти, виділені на реконструкцію споруд, використовувались неефективно. Зараз же в ОТГ рахують кожну копійку та звітують про розподіл коштів.

Для того, аби очистити річку Хомору, потрібно понад  80 мільйонів гривень. Це досить  коштовний проект для громади, тому в ОТГ шукатимуть шляхи фінансування для цього  проекту.