УМОВНА ПОЖЕЖА

304

Хмельницькі рятувальники гасили умовну пожежу в психоневрологічному інтернаті, що у селі Виноградівка. Місце для навчань обрали не випадково. Інтернат знаходиться у будівлі колишнього панського маєтку 19 століття. Перекриття між поверхами дерев’яні. Тож у випадку реальної пожежі вогонь може поширитися дуже швидко.

За легендою пожежа сталася на другому поверсі інтернату. Директор телефонує рятувальникам.

Рятувальники їдуть без сирени, щоб не спричиняти паніки. Самі ж виконують і роль підопічних, котрих потрібно рятувати. Двох евакуюють за допомогою ручних драбин. Один спускається сходами за допомогою “саморятівника.” Ще троє “підопічних”вистрибують на “куб життя”.

У закладі перебуває 158 підопічних. Переважна більшість з них – це люди похилого віку. Під час реальної пожежі варто чітко розподілити ролі для персоналу, – наголошують рятувальники. Адже тоді рахунок іде на хвилини.

На Хмельниччині – 20 будинків-інтернатів загального типу, 6 – психоневрологічних і один дитячий будинок. На їх протипожежну безпеку держава щорічно виділяє гроші.

За результатами перевірок цього року частину керівників була притягнута до адміністративної відповідальності. Великих пожеж у соціальних закладах області не було.