В обласному центрі Хмельниччини створена рада капеланів

Рада капеланів створена на міжконфесійних засадах

804

У Хмельницькому створена міжконфесійна рада капеланів. Це перша подібна релігійна установа в Україні. Її основна мета – духовна допомога для ветеранів та їхніх сімей, — інформує видання podillyanews.

Архімандрит Даниїл Тарнавський працює з військовими ще з 2012 року. З вересня 2018 року він став військовим капеланом. За його словами, наші військовослужбовці з фронту стали бачити в ньому не лише священника,  а й повноцінного бойового побратима. Таке ставлення викликане тим, що з багатьма хлопцями він побував на сході України та сидів разом з ними в окопах. Таким чином, фактично, він разом із ними брав участь у російсько-українській війні.

“Капеланство у нас в частині функціонує з 2017 року. У 2018 році був побудований храм, який назвали на честь Нестора Солунського”, — розповідає прес-офіцер Хмельницької військової частини А4239 Олексій Наконечний.

Отець Андрій Дупдас розповідає, що священники з новоствореної у Хмельницькому позаштатної ради капеланів працюють не лише у військових частинах із бійцями та ветеранами, а й з їхніми сім’ями. Також він додає, що в церкві шукають духовної опори не лише ті, хто живе тут, у тилу, але й ті, хто служить на передовій.

Читайте також: хмельничанка Марина Круть може поїхати Євробачення

Єдина відмінність, що там, на фронті, люди інакше одягнуті – у військові строї. Але в умовах бойових дій люди, мабуть, потребують Божої підтримки набагато більше, ніж у тилу.

Адже там сьогодні ти з ним, а завтра він може зустрітися віч-на-віч зі смертю”, – каже капелан.

Капелан римо-католицької церкви Микола Лучинський теж долучився та поїхав на Схід. За його словами, він пішов на це через те, що там служив його племінник.

“Я поїхав, щоб допомогти, як волонтер, побачити все на власні очі. Я побачив хлопців, як вони живуть, що вони роблять, і мені стало шкода їх. Ми багато різних речей їм привезли, але повертаючись звідти я зрозумів, що ковбасу і різні речі можуть возити інші люди, а зі словом Божим не кожен приїде. Тому вирішив, що маю туди повернутися як капелан, як священник”, — розповідає Микола Лучинський.

" " " "