Відбулося засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради. Підсумки тижня.

1124

Мовне питання, яке переросло в скандал, блокування трибуни та кадрові зміни. Цього тижня Хмельницькому відбулося засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради. Загалом на розгляд депутатам було винесено близько сотні питань, половина з них – запити обранців.  А от  перший виступ із трибуни  переріс у справжнє  протистояння. Продовження його могло б спричинити зрив сесії. Що спричинило бурю невдоволення та які ще питання розглядалися депутатами в порядку денному дивіться у матеріалі Максима Посполіти.

Спочатку все за звичкою: реєстрація, визначення сесії повноважною та виконання гімну. А далі – розпочалося. Аби проінформувати обранців про енергетичний стан Хмельницької АЕС до трибуни запросили Генерального директора підприємства Миколу Панащенка. Але промова енергетика була не довгою.

Виступ головного атомника російською мовою не сподобався депутатам від «Свободи».

Аби доповідь можна було продовжувати далі, депутати навіть проголосували за дозвіл розмовляти російською.

Але ані більшість голосів за, ані виступи  на підтримку цього  окремих депутатів принципів «Свободи» не похитнули.  Дійшло навіть до штовханини.

Після чого генеральний директор АЕС покинув сесійну залу. А депутати почали працювати більш спокійно.  Іншим питанням, яке також палко обговорювали, стало визнання добровольців учасниками бойових дій. Зі слів самих добровольців, їх області небагато.

Зрештою обласна рада  проголосувала та спрямувала звернення до Президента, КабМіну та Верховної Ради в якому просить внести зміни до Закону України «Про  статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Без цих змін якихось пільг надати буде неможливо.

64-тим питанням в порядку денному було внесення змін до обласного бюджету. За дев’ять місяців роботи вдалося перевиконати головний фіндокумент краю та додатково отримати певну суму коштів.

Більша частина цих коштів піде на погашення заборгованості перед працівниками комунальних установ. Переважно – це заклади професійно-технічної  освіти.

Також за ці кошти у  обласній та дитячих лікарнях з’явиться нове обладнання та транспорт.

А Хмельницький обласний онкологічний диспансер відтепер має нового очільника. Ним став головний лікар першої поліклініки Вячеслав Мороз. Також кадрові зміни торкнулися крісла керманича хмельницьким аеропортом летовищем керуватиме Валерій Сорока. О от віддати голоси за призначення Віктора Скрипника на посаду директора «Центру організаційно-господарського забезпечення закладів освіти» депутати навіть з декількох спроб не змогли.

 

" " " "