Влада – бізнес: хто кого? У Хмельницькому підприємці влаштували черговий мітинг. Як і минулого року протестують проти 218-го та 219-го законів. Їх називають драконівськими. Наполягають, у тому вигляді вони скоріше схожі на засіб розправи із малим бізнесом, аніж на спосіб наповнення бюджету. Певні, касові апарати в деравну скарбницю не додадуть – лише витягнуть із кишені як підприємців, так і споживачів. Причому найбільше постраждають останні.
Пані Марина просто у відчаї. Підприємиця із Хмельницького навіть не приховує роздратування. Певна, закони нового парламенту – драконівські. Адже для таких як вона – дрібних торговців – вони означають смерть.
Запровадження касових апаратів – головне, проти чого стоять підприємці. Пані Катерина на мітинг приїхала аж із Нетішина. Жінка зізнається, попри те, що щось там, тай заробляє, потягнути електронний облік буде не в силі.
Вартість касового апарату стартує від 6 з половиною тисяч гривень, термін придатності – лише сім років. Обслуговування – близько 4 тисяч на рік.
Найдорожче обійдуться послуги професійного бухгалтера. Без них, каже підприємиця, із нововведеннями не обійтись.
Окремо варто закласти і на кодування товару. Загальна сума, кажуть підприємці, зрештою ляже на плечі споживачів.
Здорожчання і товарів, і послуг, наші люди навряд чи потягнуть. А зменшення попиту – знизить і пропозицію. Дрібний бізнес буде вимушений згортатися. Саме тому нові закони підприємці називають просто – засобом для розправи. Як і минулого року їх вимагають скасувати і повернути все, як було.